SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Soczewki kontaktowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Witam wszystkich, mam parę pytań dotyczących soczewek. Od 5 lat noszę okulary, zacząłem od wady -1,25 , parę miesięcy temu byłem u okulisty, wada ta już miała -3,00, jednak zauważyłem nagły wzrost wady wzroku. Przestałem widzieć już z odległości, z których niedawno widziałem bez problemu. Okulary mam "na żyłkę" tak więc szkiełka są już dość grube, co nie powiem trochę mi przeszkadza, ogólnie okulary przeszkadzają mi od dłuższego czasu w uprawianiu sportów, bo bez okularów niewiele widzę, a w okularach istnieje ryzyko zniszczenia okularów. Tak więc niedawno wpadła mi do głowy myśl, żeby przerzucić się na soczewki. Kiedy wykonałem telefon do okulisty, który powiedział, że najbliższe wolne miejsce na wizytę jest w czerwcu to szlag mnie trafił, oczywiście będę próbował gdzieś się dobić. Wracając do sprawy, wiem, że potrzebne są badania na soczewki, bo nie każdy może je nosić. Tak więc mam kilka pytań do osób 'doświadczonych' w dziedzinie soczewek:
1) Jakie są przeciwwskazania do noszenia soczewek?
2) Jakie soczewki (na jaki okres) opłaca się najbardziej kupować (mam na myśli cenę i jakąś konkretną markę jeśli byłaby możliwość).
3) Jaki przybliżony jest koszt roczny przeznaczony na soczewki/płyny itd.?


Na wymianę szkiełek w okularach przeznaczam zwykle w okolicach 80zł, średnio było to co rok, ale teraz po 5 miesiącach wzrok strasznie mi się pogorszył, mam dużo nauki, uczę się po nocach, może dlatego, sam nie wiem.
Tak więc proszę o pomoc, za którą z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1159 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
1 - http://www.zdrowie.med.pl/soczewki/soczewki3.html
http://www.optometria.info.pl/bielawski/index.php?go=art_soczewki_zaiprzeciw

2 wieszzz ile tego jest w google wystarczy wpisac i poczytac np tu :
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3207408 ( ale nie sugeruj sie np tym ze miesieczne soczewki bedziesz nosil/nosila miesiac bo np moja kolezanka nosi takie juz 2 miesiace)

3 - nie mozna tego dokladnie okreslic bo to zalezy jakie soczewki wybierzesz :)

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Dzięki, a mam pytanie jeszcze jedno: co sądzicie o kupowaniu soczewek przez allegro?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1159 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
na allegro czemu nie ale jak już wcześniej je używałeś i wiesz że to te same w ciemno na 1 raz bym nie radził

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Bo z tego co się orientowałem, soczewki z allegro wychodzą dużo taniej. Mojej siostry koleżanka zawsze kupuje na allegro gdzie jedna sztuka kosztuje 6-10zł + koszt przesyłki, wiec za 2 zapłaci około 30zł, a można wziąć przecież na zapas, żeby nie płacić za przesyłkę, oczywiście po przednim wypróbowaniu.
Ok, wielkie dzięki za linki i opinie ;)

Naszło mnie jeszcze pytanie jak przeglądałem oferty soczewek na allegro. Głównie interesuje mnie aby koszt używania tych soczewek nie był za wysoki, więc interesują mnie soczewki albo kwartalne albo roczne, tyle że roczne są zazwyczaj kolorowe. Soczewki kwartalna: widziałem na różnych stronach, że są to po prostu soczewki miesięczne, tylko pakowane po 6 sztuk ( czyli na 3 miesiące ), a na allegro zauważyłem, że są soczewki kwartalne, sprzedawane na sztuki, tak więc kupując dwie soczewki kwartalne, są one przeznaczone do noszenia przez 3 miesiące czy tylko przez 1 miesiąc?

Zmieniony przez - xsk92 w dniu 2010-01-16 17:05:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 98
Na próbę można sobie samemu kupić i założyć ale dobrze pójść ten pierwszy raz do okulisty, nauczy Cię zakładania i zdejmowania oraz ogólnie zasad. Polecam dwutygodniowe, konkretnie te http://www.klweekly.com/UserFiles/Image/Main Pics/post_2008-07-07_acuvue.jpg ponieważ są bardzo cieniutkie, delikatne i mają uniwersalną krzywiznę. Opłaca się kupować z firm wysyłkowych bo są tańsze niż u optyków a do tego często są promocje i gratisy w postaci płynów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
mikado37 :Masz na myśli jakieś konkretne firmy wysyłkowe?
A drogie są te soczewki przez Ciebie polecane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 98
Nie wiem czy nie naruszę zasad dając linka firmy, ja kupuję w bezokularow.pl, są jeszcze inne też dobre, wystarczy poszukać. Ta mi cenowo odpowiada i nigdy się nie zawiodłam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sposób na szybkie zmniejszenie bólu kostki.

Następny temat

zwykłe łakomstwo czy choroba?

WHEY premium