SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Dyskopatia zapalenie ścięgien

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3898

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 194 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19297
Witam,
mam dość poważny problem z plecami stwierdzono u mnie dyskopatie
-Bóle kręgosłupa (Mam częste wysunięcia dysku i całe plecy jakby sztywniały)
-Zapalenie Achillesów obydwie stopy
-Bóle kolan
-Zapalenie łokci tenisisty
Odbyłem już fizjoterapie kręgosłupa,stosowałem zabiegi laserowe i fale uderzeniowe na Achillesy i łokcie mimo tego wszystkiego nie wiele się zmieniło.

Mój lekarz stwierdził że to wszystko przez kręgosłup i zaproponował mi zastrzyki PRT.
Opis zabiegu PRT: Bezpieczeństwo wykonania precyzyjnego nakłucia okolicy podrażnionych korzeni nerwowych kręgosłupa jest najważniejsze. W tym celu, pacjent zostaje poddany procedurze w warunkach sterylnego bloku operacyjnego. Ultra-cienka igła zostaje wprowadzona w okolicę kręgosłupa. To nakłucie odbywa się pod kontrolą aparatury Rtg. Dla komfortu pacjenta okolica ciała jest znieczulona aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia związana z nakłuciem. Kiedy neurochirurg uzna, że igła jest prawidłowo umieszczona w okolicy odpowiedzialnej za dolegliwości bólowe, zostaje podany lek. Leczenie odbywa się w pozycji leżącej, trwa zaledwie kilka minut i jest prawie bezbolesne. W zasadzie nie ma istotnych efektów ubocznych. Gdy jest to wymagane, zastrzyki można powtarzać kilka razy.

Czy ktoś miał może podobne objawy i zastosował zastrzyk w kregosłup bo niby jest to bezpieczne ale chciałem się dowiedzieć czy faktycznie tak jest.

Każdą myśl zamieniam w słowo a każde słowo w czyn.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1688 Napisanych postów 46658 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 471045
DjBAKUS
W
Odbyłem już fizjoterapie kręgosłupa,stosowałem zabiegi laserowe i fale uderzeniowe na Achillesy i łokcie mimo tego wszystkiego nie wiele się zmieniło.

jak wyglądała ta fizjoterapia ?

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 194 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19297
Najpierw nastawiano mi kręgosłup to się chyba nazywa ściąganie blokady czy coś takiego, póżniej musiałem leżeć a terapeuta przekładał mi nogi jedną na drugą i dociskał raz w lewo raz w prawo.
1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
I musiałem wykonywać w miare możliwości różne ćwiczenia na kręgosłup.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Terapeuta stosował również zabiegi laserowe bezpośrednio na kręgosłup,obecnie jak już pisałem zaproponowano mi PRT bo życie codzienne z tyloma urazami jest dość trudne.Podawano mi również DICLOFENAC ratiopharm 75 mg/ dziennie troche zmniejszyło zapalenie ale póżniej wszystko wróciło.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1688 Napisanych postów 46658 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 471045
Jest to działanie objawowe a więc podanie leku przeciwzapalnego , przeciwbólowego co oczywiście może wpłynąć na jego mniejsze odczuwalnie jednak nie wpływa na przyczynę jego powstania.

www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak sobie wczoraj szukałem i znalałem coś takiego jak Glikokortykosteroidy/Metyloprednizolon czy może mi to pomóc w zwalczeniu stanów zapalnych w ścięgnach ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Skupiłbym się na diagnostyce u Ciebie widać że problem jest globalny łokcie , kolana, plecy, achillesy praktycznie wszystko i takie działanie to tylko objawowe.

www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Możesz mi doradzić jakie badania muszę zrobić ? Mieszkam w Niemczech i tutaj lekarze nie przywiązują uwagi do pacjenta mimo że mówię biegle w ich języku to przez jakieś 3 lata nie mogą mi pomóc.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2903
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Już nawet szukam natualnych sposobów i znalazłem taki przepis
Najsilniejszy naturalny antybiotyk musi odstać 2 tygodnie.

700 ml octu jabłkowego (koniecznie organiczny)
1/4 szklanki czosnku (koniecznie drobno posiekanego)
1/4 szklanki cebuli (koniecznie drobno posiekanej)
2 świeże, bardzo ostre papryki Chili
1/4 szklanki startego imbiru
2 łyżki startego świeżego chrzanu
2 łyżki kurkumy (mogą być dwa kawałki korzenia ostryżu długiego)

Do tego regularne picie kozieradki ponoć pomaga na zapalenia ścięgien.

Już zrobiłem termin u specjalisty żeby zrobić wszelkie badania jakie tylko są możliwe.

Zmieniony przez - DjBAKUS w dniu 2018-03-08 12:47:37

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyglad