SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki spalacz tłuszczu wybrać?

Jaki wybrać spalacz tłuszczu? Mam 22 lata, 166 wzrostu i obecnie 85 kg ? Przez rok z powodu koronawirusa nie było mnie na siłowni..wracam za kilka tygodni do ćwiczeń. Ćwicząc regularnie ponad rok moja waga była na stałym poziomie 74-75 kg. Obecnie strasznie się spasłam ( myślę, że wina również implanta antykoncepcyjnego który sobie zrobiłam ). Docelowo chciałabym schudnąć do 55kg. Kilka lat temu ważyłam 60-65 kg jednak niezdrowe jedzenie i brak regularnych ćwiczeń a także zmiana pracy na siedząca zrobiły swoje.

YOJHY 28 March 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Tak, złe odżywianie i brak aktywności jest tutaj przyczyną. Stosowanie jakiekolwiek antykoncepcji nie jest wytłumaczeniem aż tak poważnego wzrostu wagi. 

Jeśli chodzi o meritum Twojego pytania, czyli o pomoc w wyborze spalacza tkanki tłuszczowej, to najlepszym biorąc pod uwagę jednocześnie bezpieczeństwo i skuteczność będzie spalacz z kategorii termogeników. Ja osobiście polecam Redox Hardcore. 

Warto też rozważyć dodatek berberyny HCL. W moim przypadku jest to standardowe połączenie. Trudno jednak będzie spodziewać się spektakularnych efektów, jeśli jednocześnie nie wdrożysz zmian w odżywianiu i nie zwiększysz poziomu aktywności fizycznej. Spalacz tłuszczu może być wparciem na wielu płaszczyznach, gdyż te z grupy termogeników mają bardzo kompleksowe działanie. Jednak nadal kluczowym pozostaje ujemny bilans kaloryczny. 

Jedzenie ponad zapotrzebowanie, czyli więcej niż się spala, zawsze skutkuje gromadzeniem tkanki tłuszczowej. Zatem, aby to odkręcić, musisz jeść teraz poniżej zapotrzebowania, aby organizm zaczął czerpać brakującą energię z tkanki tłuszczowej zgromadzonej pod skórą. 

Oprócz mniejszego poziomu kalorii należy też zwiększyć udział białka w diecie i wyeliminować żywność przetworzoną, słodzone napoje i ogólnie produkty, które uznaje się za tuczące. 

Aktywność fizyczną, którą można uznać za wystarczającą i skuteczną z powodzeniem można prowadzić w domu. Może być to standardowy trening wykonywany w domu przy pomocy hantli (3 x w tygodniu), a w pozostałe dni można pokusić się o godzinne spacery lub jazdę na rowerze stacjonarnym w domu. 

Przykładowy trening z hantlami znajdziesz tutaj: 

Polecamy również: Trening z hantlami. Czy można ćwiczyć samymi hantlami?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 29 March 2021
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.