SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak brać kreatynę? Dawkowanie kreatyny

Witam posiadam kreatyne sfd i na opoakowaniu pisze ze mozna dawkować 3 g i 6 a w sklpei tez mówiono mi ze 3 g jaka jest różnica między 3g a 6 g dawkowaniem

Bari 14 listopada 2022
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Jeśli chodzi o kreatynę, to znane jest kilka protokołów jej stosowania, są też różne formy występowania tego suplementu. Jednak najlepiej stosować się do wytycznych ISSN, które zostały przedstawione tutaj: 

Polecamy również: Kreatyna - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Najbardziej uniwersalna wydaje się dawka 5 g na dobę. Taką suplementację można stosować przez kilka miesięcy. Jeśli chodzi o kreatynę w formie HCL, to wystarczy nawet połowa tej porcji. 

Dlaczego warto stosować kreatynę? 

Kreatyna jest uznana za Królową suplementów i stosuje ją zdecydowana większość osób aktywnych, zawodowych sportowców, a nawet osoby starsze. Jest to  najlepiej przebadany suplement, który wpływa nie tylko na wzrost siły, masy mięśniowej, ale także ma pozytywny wpływ na wiele parametrów naszego organizmu. 

Więcej na temat kreatyny przeczytasz niżej. 

Polecamy również: 10 supermocy i korzyści zdrowotnych podczas suplementacji kreatyną

Jak wzmocnić działanie kreatyny? 

Dla uzyskania najlepszych wyników w kontekście siły, wytrzymałości włókien mięśniowych oraz wzrostu masy mięśniowej, warto połączyć kreatynę z beta-alaniną. Beta-alanina daje podobne efekty jak kreatyna, jednak jej mechanizm działania jest zupełnie inny. Beta-alanina zmienia pH w mięśniach, dzięki czemu możemy trenować dłużej, ciężej i szybciej się regenerować. O takim połączeniu możesz przeczytać niżej. 

Polecamy również: Co do kreatyny…? Beta alanina!

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 15 listopada 2022
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.