SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy stosując naturalny spalacz tłuszczu mogę oddać krew?

Witam jestem krwiodawcą , chcę rozpoczęty trening wspomóc jakimś naturalnym spalaczem ? Jaki spalaczem naturalny poleca firma , który nie wykluczy mnie z od dawania krwi? czy jest jakiś który mogę używać podczas pracy fizycznej

michalll 29 January 2023
Ekspert odpowiada

Generalnie to wszystkie oferowane przez rynek suplementy diety tzw. "spalacze tłuszczu" są produktami naturalnymi. Już z definicji suplementu diety wynika, że tego typu produkty oparte są na biologicznie aktywnych składnikach pokarmowych.

Nie wiem, jakie kryteria musi spełniać krew krwiodawcy, aby mogła być od niego pobrana. Na wszelki wypadek radziłbym jednak unikać "spalaczy tłuszczu", w których skład wchodzą aminy sympatykomimetyczne. W przypadku europejskiego rynku suplementów diety będzie tutaj chodziło głównie o synefrynę. Ponieważ synefryna jest naturalnym składnikiem owoców cytrusowych, dlatego w "spalaczach tłuszczu" może występować również jako ekstrakt z owoców gorzkiej pomarańczy.

{{bestesellery=153}}

Poza wszelkim podejrzeniem byłby w przypadku krwiodawcy "spalacze tłuszczu" oparte na L-karnitynie i sprzężonych izomerach kwasu linolowego (CLA). Zarówno bowiem L-karnityna, jak i też sprzężone izomery kwasu linolowego, występują w tak powszechnych produktach spożywczych, jak mięso i nabiał. Zawsze więc dysponujemy pewnym ich zasobem zgromadzonym w tkankach i krążącym w krwiobiegu. Tak więc nawet podwyższony ich poziom we krwi na skutek suplementacji nie powinien mieć negatywnego wpływu na jakość krwi oddawanej przez krwiodawcę.  

Sławomir Ambroziak Farmakolog 31 January 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować