SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIURETYKI

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9535

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1251 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9846
Używanie diuretyków w zawodowej kulturystyce nie jest niczym nowym. Od kiedy Rich Gaspari pokazał doskonałą rzeźbę na zawodach w latach 80, diuretyki stały się nierozłącznym elementem przygotowań do zawodów. Nawet po śmierci Mohhamada Benaziza, który zmarł w 1982 z powodu komplikacji powstałych przez odwodnienie, sportowcy używają tych leków w celu pozbycia się nadmiaru wody z ich ciał. Celem jest wyssanie tyle wody podskórnej ile jest tylko możliwe, by stworzyć „suchy" wygląd, który wzmocni wrażenia maksymalnego odtłuszczenia. Pomijając efektywność, używanie diuretyków jest bardzo niebezpieczne. Przedawkowanie diuretyków może spowodować nadmierną utratę elektrolitów oraz odwodnienie aż do spowodowania silnych zaburzeń pracy serca. Wystarczy jedna pomyłka, i rezultatem jest finał: ŚMIERĆ!

Omówimy w tym dziale niektóre najczęściej używany diuretyki. Można je podzielić na trzy grupy:
1. Diuretyki oszczędzające potas:
T-2 zwiększa spoczynkową przemianę materii poprzez stymulację mitochondrialnego wydatkowania energii. T-2 zwiększa również produkcję cyklazy adenylowej. Cyklaza adenylowa jest niczym nadrzędny enzym naszego ciała, który pozytywnie wpływa na większość enzymów i hormonów kierujących spalaniem tkanki tłuszczowej i budowaniem tkanki mięśniowej. Jako przykład, podniesienie poziomu cyklazy adenylowej daje rezultat w postaci zwiększenia tempa produkcji cyklicznego AMP (cAMP) z ATP. Zmusza to tkankę tłuszczową do oddawania komórek tłuszczowych, by te mogły zostać zużyte jako paliwo przy produkcji energii. Skutkiem tego jest wzrost oksydacji kwasów tłuszczowych (tłuszczu) i ochrona białek, ponieważ tkanka tłuszczowa staje się ulubioną pożywką dla mięśni.
2. Diuretyki tiazydowe:
Norefedryna i efedryna oddziałują wzajemnie i stymulują uwalnianie hormonów nadnerczy, norepinefryny i epinefryny. Norepinefryna podnosi akcję serca, zaś epinefryna stymuluje metabolizm węglowodanów, w konsekwencji podnosząc tempo metabolizmu, uwalniając kwasy tłuszczowe z adipocytów (komórek tłuszczowych) oraz przynosząc efekt w postaci ochrony białek. Kofeina przedłuża to działanie.
3. Diuretyki pętlowe:
T-3 jest około pięć razy bardziej aktywna niż T-4, a niektóre badania sugerują, iż T-2 jest bardziej czynna od T-3. Z doświadczeń wynika, że to nieprawda. Jednakże T-2 oferuje rozsądną dostępną bez recepty alternatywę T-4 lub T-3 w krajach, gdzie jest to nadal produkt dostępny bez recepty. Oczywiście znajdzie się kilku idiotów, którzy znajdą sposób, by zrobić sobie krzywdę i znaleźć się na językach.
DIURETYKI A CIŚNIENIE KRWI
Diuretyki są często przepisywane osobom z wysokim ciśnieniem krwi. 120/80 to normalne ciśnienie dla ludzi, zaś 160/100 nie jest niczym niezwykłym dla dobrze zbudowanego sportowca. Mówiąc w skrócie, więksi ludzie mają większy układ krwionośny i potrzebują silniejszego bicia serca. Serce jest oczywiście mięśniem. Nie można powiedzieć, że jest to optymalne czy zdrowe ciśnienie.

Gdy sportowcy używają SAA, które aromatyzują do estrogenów, produkcja aldosteronu jest znacznie zawyżona. Gdy jego poziom jest zbyt wysoki, ciało wydala więcej potasu, jednak oszczędza sód oraz wodę. Rezultatem jest znaczne nawodnienie ciała. Więcej wody znajduje się w układzie krwionośnym, co skutkuje wyższym ciśnieniem (co jest wytłumaczeniem zalanej twarzy). Taki stan obciąża serce. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi spowodowanym używaniem SAA muszą kontrolować swój problem. Z tego powodu nie jest nowością włączanie do cykli SAA niskich dawek diuretyków, co obniża ciśnienie.

Jesteśmy niewolnikami SAA

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 52
:) co za bzdury, skasowac to, BAN ginomen, jedyen z czym sie zgadzam to ze osoby koksujace powinny brac diuretyki, reszta jest tu nie na temat, chlopie ty piszesz o termogenikach i tarczycy a nie o diuretykach , idiota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1659 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19436

"ważna jest technika wykonywania ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 2531 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15886
Wont ginomastyczna idioto !! Zaraz ban poleci !! WOn !!
M.V.P nawet nieźle ukazuje to kilka podstaw ?
Twój art jest otwarty na nowosci dodawane przez innych userów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3983 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25216
ginomen - posądzasz mvp o bycie tobą?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 413 Napisanych postów 20231 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 171023
Krzabr posrednio wymusza sogi, bana mu !!

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3619 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41723
Ale teraz się chłopak wycwanił, nie pogada.

Promotor zdrowia z fizjoterapią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1251 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9846
Ei to pomowienia ja nie jestem ginomenem co za idiota to stwierdzil jezu to krzebr powiedz ze chcesz soga

Zmieniony przez - M.V.P w dniu 2006-01-17 06:38:35

Zmieniony przez - M.V.P w dniu 2006-01-17 06:39:07

Jesteśmy niewolnikami SAA

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mieszanie testosteronow

Następny temat

winko..? $

nutloveb