SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening MMA a odżywki, jakie wybrać?

Witam trenuje mma chciałbym. Dobrać odżywki które mi pomogą tylko nie za bardzo wiem jak to skompletować

Jacek 28 February 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Rozumiem, że nie jesteś w okresie zbijania wagi, więc celem suplementacji będzie wyłącznie poprawa wydolności, wytrzymałości, a także lepsza regeneracja. 

Podstawowym elementem suplementacji może być odżywka białkowa, która pozwoli Ci uzupełnić białko w diecie do poziomów optymalnych, czyli ok. 2 g na każdy kilogram wagi ciała. 

Na pewno wręcz obowiązkowym suplementem dla każdego sportowca jest kreatyna. W przypadku sportów walki myślę, że stała suplementacja na poziomie 3 g dziennie będzie jak najbardziej odpowiednia.

Oprócz kreatyny bardzo przydatnym suplementem jest beta-alanina. Wpływa ona na poziom zakwaszenia mięśni, dzięki czemu opóźnia ona zmęczenie oraz pozwala na szybszą regenerację podczas wykonywania wysiłku. W tym przypadku między rundami. Beta-alaninę możesz stosować cyklicznie np. przez okres 10-12 tygodni. Z racji, że dla niektórych osób pierwszy okres jej stosowania wywołuje pewien dyskomfort przez tzw. mrowienie (nie jest to oczywiście w żaden sposób negatywne dla zdrowia), sugeruje początkowo przyjmować ją w trzech dawkach dziennych po 2-3 g, a jeśli mrowienie ustanie, to wystarczą dwie dawki dziennie po 2-4 g. 

Przed treningiem sugeruje porcje kofeiny, którą wpłynie na Twoją aktywność oraz w jakimś stopniu zredukuje zmęczenie. Jak wiemy, kofeina jest stymulantem i jej działanie w tym zakresie nie budzi wątpliwości. 

Podczas treningu zapewne sporo pocisz się, a przez to tracisz elektrolity, dlatego warto uzupełnić minimum potas i magnez, a jeśli Twoja dieta nie obfituje w warzywa i owoce, to warto rozważyć suplementację kompleksowym zestawem witamin i minerałów, które najlepiej przyjmować do śniadania. 

Zerknij też do artykułu. 

Polecamy również: Wydatek energetyczny i suplementy w sportach walki

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 28 February 2021
0

Dzięki :)

Anonim 01 March 2021

Dzięki :)

Anonim 01 March 2021
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.