SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy na redukcji

Siema ? Przychodzę z takim "dużym" dla mnie problemem. A więc Mam 16 lat, ok. 170cm wzrostu i ważę 98 kg Jeśli chodzi o treningi to raczej nic profesjonalnego to nie jest bo jeżdżę na rowerku stacjonarnym +/- godzinkę, robię trening z gumami (głównie z youtuba) i jakieś tam jeszcze lekkie ćwiczenia a aktywność w domu jest znikoma Jadłam 2100 kcal... Nie mam problemów z tarczycą ani nic w tym stylu Wcześniej schudłam 10 kg i waga nagle stanęła teraz odjęłam 100 kcal ale i tak przez miesiąc ani grama nie schudłam Ba, nawet przytyłam kg Więc przychodzę z pytaniem co robię źle? Może jem za mało/dużo kalori? Naprawdę już sama nie wiem Mam nadzieję że ktoś pomoże

Wera 22 listopada 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Decyzja o schudnięciu jest bardzo ważna, gdyż otyłość którą utrzymywałaś mogła zaważyć na dalszym Twoim życiu, oczywiście w kontekście zdrowia. 

Analizując to co napisałaś, to na pierwszy rzut oka, wydaje się że robisz wszystko w miarę dobrze. Aktywność fizyczna przy tym poziomie nadwagi wydaje się wystarczająca. Należy jednak pamiętać, że jest to mniej istotny czynnik programów redukcji wagi. 

Najważniejszym i absolutnie strategicznym elementem jest oczywiście dieta. Jeśli ta kwestia nie zostanie dopracowana, to trening może nie przynosić żadnych efektów. Zważając na Twoją wagę, pozwoliłabym sobie zejść do poziomu 1800-1900 kcal, ale już absolutnie niżej nie schodzić. 

Należałoby jeszcze dokładnie przeanalizować to co jesz i czy na pewno wszystko masz policzone. Czy z wyliczeń przypadkiem nie umykają Ci takie rzeczy jak: jakiś olej czy tłuszcz używany do smażenia, sos, kalorie z napoi czy soków. Czy aby na pewno na 100% wszystko co zjadasz i wypijasz jest policzone. 

Może się też zdarzyć, że ktoś przygotowuje dla Ciebie posiłki i zapomni poinformować Cię o dodaniu jakiegoś składnika i być może zdarza się to regularnie? 

Uczciwie trzeba przyznać, że waga którą zgromadziłaś jest całkiem solidna i w związku z tym należałoby wyeliminować ewentualnie powstałe już wcześniej zaburzenia metaboliczne i hormonalne (mam tu na myśli cukrzycę, insulinooporność - to należałoby zweryfikować udając się do lekarza), gdyż to one mogą być powodem zatrzymania redukcji wagi. 

W wolnej chwili zerknij także w poniższy artykuł. 

Polecamy również: Pułapki dietetyczne podczas odchudzania, redukcji

{{bestsellery=119}}

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 22 listopada 2020
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.