SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy na hormon wzrostu

Witam mam 16 lat i chciałbym szybciej rosnąć mogę zacząć stosować suplementy pobudzające hormon wzrostu? I kiedy taki suplement przyjmować ponieważ raz słyszałem, że stosowanie argininy która jest w tych boosterach hormonu wzrostu może nawet hamować hormon wzrostu jeśli jest przyjmowana przed treningiem. Jaka jest najlepsza pora przyjmowania tego suplementu aby pobudzał hormon wzrostu?

Terminator12 01 May 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Troska o osiągnięcie maksymalnego wzrostu, jaki mamy zapisany w genach, to przede wszystkim zdrowy styl życia. Choć zwrot ten wydaje się wszystkim znany, to jednak nie każdy wie, co to dokładnie oznacza. 

Numerem jeden jest odpowiednie odżywianie, czyli pełnowartościowa i kompletna dieta. Ten czynnik możesz uznać za kluczowy. Również aktywność fizyczna, jest niezwykle istotna dla rozwoju młodego organizmu. W tym przypadku jednak należy pamiętać, żeby nie przeginać z treningami i nie zapominać o regeneracji, gdyż więcej nie zawsze znaczy lepiej. 

Kolejnym czynnikiem jest odpowiedniej jakości sen, czyli taki, który trwa ok. 8 h i to w porze nocnej, a nie odsypianie w dzień zarwanych nocek. 

Jeśli chodzi o suplementy, to tutaj przede wszystkim skoncentrowałabym się na witaminach i minerałach, mających ogromne znaczenie dla optymalizacji wszystkich procesów w organizmie w tym także dla wzrostu. Oczywiście wszystkie witaminy i minerały są niezbędne, to jednak dla wzrostu organizmu i zdrowia kości nr 1 wydaje się zestaw D3 K2 i wapń. https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Calcium_D3_ _K2-opis38338.html

Natomiast jeśli chodzi o argininę, to może być ona stosowana do lepszego wydzielania hormonu wzrostu i możesz ją przyjmować zarówno przed treningiem, jak i w tym przypadku porcję przed zaśnięciem. 

Ciekawe badania z udziałem argininy możesz przeczytać tutaj: https://www.ergo-log.com/3garginine.html 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 01 May 2023
1