SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocet, cytryna

Ocet i sok z cytryny nie jest wskazany przy refluksie ,a jest to bardzo męcząca dolegliwość. Sama szukam majonezu bez tych składników. Podobnie jak cukier czy syrop fruktozowo-glukozowa w innych produktach. Dlatego niektórzy szukają produktów bez tych składników.

Monia 19 November 2023
Ekspert odpowiada

Cześć. 

Co prawda nie padło żadne pytanie, jednak zastanawia mnie sam dobór produktów. Majonez, ani nie jest nam niezbędny, ani też nie należy do produktów, które sprzyjają redukcji czy kształtowaniu sportowej sylwetki. Zawsze jednak można zrobić majonez samemu i choć różnica w smaku jest dość duża, to zawsze można do niego użyć oliwę.

Jeśli jednak chodzi o syrop glukozowo-fruktozowy, to jest to jednej z najgorszych produktów znajdujący się w pożywieniu i należy go absolutnie unikać. W naszym serwisie wielokrotnie poruszaliśmy temat syropu i jego wpływu na wagę, sylwetkę, a także na zdrowie, dlatego zdecydowanie odradzam. Chyba że czegoś nie zrozumiałam w Twoim "pytaniu", które tak naprawdę nie padło. Myślę, że najlepiej będzie, jak złożysz kolejny temat i wyjaśnisz dokładnie, o co Ci chodziło. 

Zawsze należy pamiętać, że czym dokładniej sformułujesz pytanie, tym bardziej precyzyjną odpowiedź otrzymasz. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 19 November 2023
0