SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trenować po 60-tym roku życia? Trening po 60-tce

CZY W WIEKU 62 LAT,JEST SENS TRENOWANIA KULTURYSTYKI ,CHODZI MI O MIĘŚNIE RAMION BICEPS-TRICEPS . CZY PRZY TRENINGU CODZIENNIE PO 0,5 GODZINY, PRZBĘDZIE MI .

Anonim 09 stycznia 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

W jakimkolwiek wieku zaczniesz trenować, to konsekwencją i tak będzie wzmocnienie mięśni. Jeśli zaczniesz swoje mięśnie poddawać większym obciążeniom niż poddawałeś je dotychczas, to naturalną rzeczą jest, że będą one starały się dostosować do nowych wyzwań. Nie ważne czy będą to coraz szybsze spacery, coraz szybsza jazda na rowerze, czy próba podnoszenia coraz większych obciążeń, to Twoje mięśnie za każdym razem będą próbowały temu sprostać. 

60 lat nie jest żadnym zaporowym wiekiem, ani granicą dla rozwoju mięśni. Nie ma też wątpliwości, że zarówno Twoje mięśnie jak i kości oraz serce zyskają na podjęciu tego typu aktywności. 

Polecamy również: Białko w starszym wieku. Zagrożenia i korzyści stosowania białka

Trening siłowy, czyli z obciążeniem jest bardzo dobrym sposobem aby przeciwdziałać sarkopenii (osłabienie mięśni idące wraz z wiekiem), która to często powoduje niedołężność, a także może prowadzić do kalectwa. Warto jednak, aby w tym wieku zadbać o dobre odżywiania i podnieść udział białka w diecie, gdyż trening i dieta wysokobiałkowa idą w parze. 

Pół godziny treningu siłowego dziennie po którym możesz wykonać szybki spacer lub wskoczyć na rower jest świetnym rozwiązaniem. Wcale nie musi być to trening w klubie fitness, gdyż treningi oporowe można wykonywać w domu i to bez specjalistycznego sprzętu. Ważne jednak, by starać się progresować, ale robić to z umiarem. Propozycje treningów w domowych warunkach, a także kilka wskazówek dietetycznych znajdziesz w naszym poradniku.

Polecamy również: Fit Poradnik dla ćwiczących w domu! Co i jak trenować w domu?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 11 stycznia 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.