SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy warto robić trening kardio codziennie?

Witam, czy cardio codziennie jest dobrą opcją na redukcji? Trening siłowy wykonuje 3-4 razy w tygodniu (wtedy również jest cardio na orbiterku od 30 minut stopniowo będę go zwiększał.) Pytanie następne co ile zwiększać czas treningów cardio. Obecnie trening cardio trwa 30 minut, lecz po 2 tygodniach myślę, aby już go zwiększyć o chociaż 5 minut. Przy ujemnym deficycie kalorycznym chce do połowy lipca zejść z 101.4 kg na 85 kg( o ile to będzie realne w tym czasie)

patrykon9787 12 stycznia 2022
Ekspert odpowiada

Cześć.

Trening cardio wykonywany każdego dnia  jest jak najbardziej ok, ale pytanie, czy na samym początku jest go potrzebne aż tyle tym bardziej że cel masz długoterminowy.

Jeżeli trenujesz siłowo 3-4 razy w tygodniu to z cardio zacznij  od 4 x 30 min. w tygodniu, po dwóch tygodniach daj 5 x, po kolejnych dwóch tygodniach 6 x i kolejnego 7 x w tygodniu. Następnie co 1-2 tygodnie będziesz dodawał po 5 min.  cardio do każdej sesji, dzięki temu będziesz ciągle zaskakiwał organizm i dzięki temu nie powinno być zastoju. Jedzenie też będzie trzeba powoli obcinać, żeby pogłębiać deficyt i jak już powiedzmy dojdziesz do ilości cardio 7 x 60min to na pewno więcej bym nie robił, wtedy można właśnie obcinać mocniej kalorie.

Czasu do połowy lipca jest dość sporo, więc naprawdę redukcję można dobrze przeprowadzić i jak będziesz konsekwentny w tym, co robisz to spokojnie zdążysz. 

Pamiętaj, że kluczowe też jest odżywianie, wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki temu będzie Ci łatwiej kontrolować, ile masz spożywać kalorii. 

kg
cm
lat


Staraj się dostarczyć odpowiednią ilość białka, czyli około 2 g na kilogram masy ciała. 
Jeżeli będzie problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości białka z samego pożywienia to warto się wspomóc odżywką białkową. 



Pozdrawiam Mariusz. 

Mariusz Żaba IFBB PRO 12 stycznia 2022
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.