SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy trening można zastąpić dobrym seksem?

Hej zauważyłam ostatnio, że po seksie mam bardzo napięte mieśnie brzucha jak po dobrym treningu, zresztą nie tylko. Ba bywa, że czuję to jeszcze przez dzień dwa, czy w związku z tym można by zastąpić chociaż jeden trening w tygodniu dobrym sexem? 🤔

Ona 30 November 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Przede wszystkim wszystko zależy od pozycji. Jeżeli będziesz stroną aktywną i lubisz się ruszać w sposób dynamiczny i intensywny, to seks może być dobrą alternatywą do wykonania treningu interwałowego, jak i treningu brzucha. Skoro Twój brzuch zareagował w sposób taki, że pojawiły się tzw. DOMS, to znak, że jest to okazja do tego, aby również go wzmocnić. 

Oczywiście dobór pozycji stwarza nam wiele możliwości. Możemy przykładowo włączenie do aktywności np. mięśni core, gdy pozycja wymaga napięcia mięśni w sposób izometryczny. Wszystko tak naprawdę zależy od fantazji i Twojego wytrenowania. 

Ból podbrzusza również może być sygnałem, że po prostu Twój brzuch jest zbyt słaby i trzeba nad nim mocniej popracować na treningach. Oczywiście można również popracować nad nim razem z partnerem. 

Polecamy również: Seks a trening na siłowni

Pamiętaj, że to również działa w odwrotną stronę!

Polecamy również: 7 ćwiczeń na lepszy seks

Co mam na myśli?

Trening siłowy możemy wykorzystać do tego, aby nasz seks był jeszcze lepszy. W powyższym linku wrzuciłem Ci przykładowe ćwiczenia, jakie przydają się podczas seksu. Osoby wytrenowanie zazwyczaj mają dużo lepszy i ciekawszy seks niż osoby nietrenujące. Nawet temperamenty będą tutaj reagować inaczej, gdy spotyka się para trenująca, niż w przypadku, gdy jeden z partnerów jedynie ćwiczy. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 30 November 2022
0