SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Woda w organizmie podczas redukcji tkanki tłuszczowej

Hej Mam pytanko -ile powinno być procent wody na redukcji tej zdrowej a nie na "wycinaniu"się ?

Zwiadowca1 23 March 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Mogę Ci odpowiedzieć z perspektywy byłej zawodniczki, Mistrzyni Polski Bikini fitness. Podczas redukcji wagi nikt nie monitoruje poziomu wody w organizmie, a przynajmniej nie stara się jej pozbyć. Dlaczego?

Nawet niewielkie odwodnienie organizmu pogarsza estetykę skóry, spowalnia redukcję tkanki tłuszczowej i ma wielce negatywny wpływ na wydolność sportową i możliwości treningowe.

Lekkie preparaty o działaniu diuretycznym stosuje się jedynie, kiedy to obserwuje się nadmierne gromadzenie wody, ponad poziomy fizjologiczne. Jednak związane jest to z przyjmowaniem niektórych leków lub niekorzystnym stanem zdrowia. Do umiarkowanych diuretyków, które można brać pod koniec redukcji wagi lub w sytuacjach, które wymieniłam wyżej, należy popularny WATER OUT.

Natomiast wszelkie manipulacje wodą stosuje się dopiero w fazie poprzedzającym starty na ok. tydzień przed wyjściem na scenę. Wtedy to pozbywamy się naprawdę większości wody podskórnej, jednak zaraz po zejściu ze sceny sięgniemy ją jak gąbka i jest jej jeszcze więcej niż przed tą manipulacją. 

W przypadku osób niestartujących "zbijanie wody" do tak niskich poziomów nie ma jakiegokolwiek sensu, bo to nawet utrudnia redukcję tłuszczu. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 23 March 2023
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.