SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak pozbyć się goryczki z orzechów włoskich? Czy warto jeść orzechy?

Coś nie tak z tymi opiniami .Właśnie wróciłem z działki (16.10.21) .Zebrałem dość dużo orzechów włoskich i świeże spróbowałem i są lekko gorzkie i cierpkie . W poprzednich latach takie nie były. Może jakiś expert się wypowie i czy jak całkowicie się wysuszą może te nieprzyjemne smaki znikną? Może należałoby je suszyć w piekarniku Jeśli tak to w jakiej temperaturze aby pozbyć się goryczki.

heweliusz 16 października 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Faktycznie suszenie ich w temperaturze 150-180 stopni może spowodować pozbycie się wspomnianej goryczki. Oczywiście najlepiej, aby udało się pozbyć całej skórki, jeśli po wysuszeniu nadal będą one gorzkawe.

Tak robiła moja babcia, ja osobiście innej metody nie znam, ale pamiętam, że to się sprawdzało. 

Jak się domyślam, są to orzechy z własnej "hodowli", więc tylko pozazdrościć. W odżywianiu orzechy uznaje się za jedno z najlepszych źródeł tłuszczu. Ponadto właśnie orzechy włoskie w ocenie wielu dietetyków są tymi najbardziej wartościowymi.

Jedynym minusem orzechów jest ich wysoka kaloryczność, ale często zaleca się porcje sięgającą nawet 50 g orzechów dziennie. Jednak w wielu opracowaniach przyjmuje się, że faktyczna wartość kaloryczna jest niższa, niż się podaje, gdyż nie są one trawione w całości. Co prawda z racji tego, że warunkiem zdrowej diety jest różnorodność, najlepiej, aby były to różnego rodzaju orzechy/migdały.  

Jeśli chodzi o nasz sklep, to w nim także hitem są wszelkiego rodzaju orzechy w słodkich polewach, ale także w wersji wytrawnej. W naszym przypadku istotne jest to, że zawsze są one bez dodatku cukru. Popularnością przewyższają je tylko masła orzechowe, szczególnie to z nerkowca, które naturalnie jest cudownie słodkie. To właśnie moje ulubione masło orzechowe. 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 17 października 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.