SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja pływaka, co stosować?

Czy jeśli pływam i ćwiczę sw to mogę brać jakieś suplementy typu kreatynę albo cytruline?

Scoobany46 30 September 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Odpowiadając w dużym skrócie- jak najbardziej, dodatkowa suplementacja przy treningach innych niż siłowe także jest bardzo zalecana.

Kreatyna nada się tu wręcz idealnie. Kreatyna, poprzez magazynowanie jej, a także glikogenu w mięśniach, pozwala na dłuższą i efektywniejszą pracę mięśni.

Cytrulina także zda egzamin w tym przypadku, z tym że musisz sam sprawdzić, czy nadmierna "pompa" nie będzie Ci przeszkadzać w sportach walki, bo jednak jej działanie polega głównie na zwiększeniu przepływu krwi przez mięśnie. Jeśli taką sytuację zauważysz, to zamiast jednej porcji dziennie stosuj 2-3 mniejsze. Naprawdę warto korzystać z tego suplementu. 

https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Creatine-opis36148.html

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Citrulline-opis36921.html

Jakie jeszcze suplementy?

Doskonałym wyborem pod Twoje cele będzie beta alanina.

Znacznie poprawia ona wytrzymałość mięśni, pozwalając na ich dłuższą pracę. Beta-alanina jest wręcz idealnym suplementem do łączenia z kreatyną. 

Kolejnymi suplementami są na pewno kofeina, bcaa / eaa, czy l karnityna. Dokładne dawkowanie, i opis każdego z nich, znajdziesz w naszym artykule.

Polecamy również: Suplementy diety wspomagające wytrzymałość

Koniecznie przeczytaj także ten artykuł, gdyż jest dedykowany właśnie dla pływaków. https://www.sfd.pl/art/Suplementy/BCAA,_arginina,_cytrulina,_a_interwały,_pływanie_i_sprinty-a3836.html

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 01 October 2020
0