SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót na siłownie - jakie suplementy warto stosować?

Dzień dobry, Wracam na siłownie chciałbym wprowadzić suplementację wiek:34 lata Wzrost: 187 waga:91 cel: - waga 81 - spalenie części tkanki tłuszczowej - rozwój suchej masy mięśniowej Planowana suplementacja: - aminokwasy - białko -jabłczan kreatyny - spalacz tłuszczu Proszę o zaproponowanie

michu71 25 September 2023
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Tak czy inaczej, punktem wyjścia musi być dieta, która oczywiście będzie dostosowana do celu, czyli tzw. dieta redukcyjna. Nie musi być ona bardzo wymyślna, ważne, aby dostarczała produktów o niskim stopniu przetworzenia i zawierała odpowiednie proporcje makroskładników. 

Przykład takiej diety o odpowiedniej kaloryce znajdziesz tutaj: 

Polecamy również: Dieta odchudzająca dla początkującego mężczyzny 2300 kalorii

Twój pomysł na suplementację jest nie najgorszy. Wprowadziłabym jednak pewne zmiany i zaplanowała to następująco:

odżywka białkowa - tutaj nie ma żadnych wątpliwości, gdyż w tym okresie, koniecznie należy zwiększyć udział białka w diecie do poziomu nawet 2,5 g. Argumentację do tak dużego spożycia znajdziesz tutaj:

Polecamy również: Białko - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Wybierając konkretny produkt białkowy, to dobrym wyborem będzie WHEY PROTEIN, a jeśli masz więcej finansów, to oczywiście lepszym wyborem będzie izolat.

Jeśli chodzi o kreatynę, to faktycznie jest to suplement polecany niezależnie od celu i faktycznie w przypadku redukcji najlepiej wypada jabłczan kreatyny

Zamiast aminokwasów w tym okresie postawiłabym na berberynę HCL i dodawałabym ją do trzech głównych posiłków. Wartym uwagi zakupem będzie też witamina D3 oraz ZMA, które najlepiej spożywać przed snem. 

ZMA ma na celu utrzymanie optymalnego poziomu testosteronu, który najczęściej spada podczas redukcji. 

Jeśli chodzi o spalacz tłuszczu, to tutaj na pewno nie wystarczy jedno opakowanie, bo Twoja redukcja nie potrwa miesiąc, a z pewnością dwa lub trzy. Dlatego wybierz dwa, trzy preparaty i stosuj je według coraz wyższej dawki stymulantów. 

Kolejność następująca:

BURN4ALL EXTREME

REDOX EXTREME

REDOX HARDCORE.

https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-017-0177-8

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 25 September 2023
0