SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Można łączyć gainer z kreatyną i BCAA?

Czy mozna brać na raz mutant mass bcaa kreatynę?

Unikacik 08 June 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Absolutnie nie widzę żadnych przeciwskazań do stosowania tych suplementów, nawet połączonych w jednym szejku i spożytych, np. po zakończonym treningu.

Mało tego, spora część produktów z kategorii odżywek "na masę", czyli tzw. gainerów ma w swoim składzie dodatek kreatyny, gdyż połączenie odżywki węglowodanowo-białkowej z kreatyną jest najlepszym z możliwych rozwiązań na uzupełniającego szejka po zakończonym treningu, zwłaszcza jeśli zależy Ci na budowaniu masy mięśniowej. Dodatek BCAA również będzie sprzyjał szybszej regeneracji. 

Nie napisałeś zbyt wiele o sobie, ale skoro stosujesz gainer, to wnioskuję, że jesteś w trakcie okresu budowania masy mięśniowej. Nie zapominaj o dobrze zbilansowanej diecie, ciężkim treningu, a także odpowiedniej ilości snu. W poniższym linku znajdziesz również przykładowy jadłospis, który możesz wdrożyć w życie od zaraz. 

Polecamy również: Tania, smaczna, łatwa i zdrowa dieta bez wymówek - gotowy jadłospis!

Polecamy również: Dieta na masę dla początkującego mężczyzny 3000 kcal.

Pamiętaj, że tylko systematyka w diecie i w treningu przyniesie efekty. Czym więcej zaangażowania pojawi się z Twojej strony, tym szybszych efektów będziesz mógł się spodziewać. Nie musisz trzymać diety na 100%, wystarczy na 90%, ale nie mniej. 

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34074604/

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 08 June 2023
0

Witam mój problem polega na tym że mam duża niedowag mam 175cm a ważę 53 kg bardzo ciężko mi idzie przytyć dlatego chciałem zacząć spróbować z jakimiś oddzywkami może coś by mi się udało zyskać ponieważ gdy zaczynałem ćwiczyć po kilku tygodniach chudłem zamiast coś zyskiwać traciłem chęci do dalszych ćwiczeń

Anonim 13 June 2023
Pytania które mogą Ciebie zainteresować