SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biceps - wzrost bicepsów, dlaczego nie widzę efektów?

Nie wiem czy to normalne ale od kiedy zacząłem trenować biceps urósł mi z 34 na 37cm bez pompy i gdy napinam rękę nie widzę zbytniej zmiany w rozmiarze z napiętym a nie napiętym. Czy coś robię źle czy tak może być ?

Paweł 27 May 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

3 cm przyrostu dla mięśnia, jakim są bicepsy, to nie jest aż tak duży obwód, aby rzucał się on w oczy. Druga sprawa to normalne, że jak codziennie oglądasz swoje ramiona, to takich przyrostów po prostu nie zauważysz. Inaczej będzie w momencie, gdy spotkasz osobę, która dawno Cię nie widziała. Ona powinna wtedy zauważyć różnicę. 

Polecamy również: 10 najskuteczniejszych ćwiczeń na bicepsy

Wszystko zależy też od Twojego wzrostu. Inaczej prezentują się ramiona u osoby, która ma 190 cm wzrostu a inaczej u osoby, która będzie miała 175 cm. Nie jest to nietypowe, jeśli twoje mięśnie są dobrze trenowane, zauważysz, że nie ma dużej różnicy między tym, jak wyglądają one w stanie spoczynku, a jak wyglądają one, gdy są napinane. Może to oznaczać, że twój biceps jest dobrze rozwinięty i utrzymuje swoją pełną formę nawet bez napinania. Biorąc pod uwagę, że rozmiar twojego bicepsa urósł, wydaje się, że twój trening jest efektywny.

Pamiętaj, że różnice w wyglądzie między stanem napiętym a stanem spoczynku mogą być różne dla różnych osób, w zależności od ich genetyki, rodzaju treningu, diety, a także poziomu tłuszczu ciała. Nie jest to więc jedyny ani główny wskaźnik efektywności treningu.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy wszystko robisz dobrze, możesz założyć konto na SFD.PL i założyć swój temat w dziale treningowym, gdzie nasi specjaliści bliżej przyjrzą się Twojemu planu i ewentualnie odpowiedzą co w nim poprawić. 

Warto skupić się też na pracy ekscentrycznej mięśnia, aby w pełni kontrolować ruch. Jak pokazują badania, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32216654/ jest to również bardzo ważne dla rozwoju bicepsów. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 29 May 2023
0