SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile kalorii na masie? Jak obliczyć zapotrzebowanie?

Witam, polecilibyscie mi jakiś kalkulator żebym mógł obliczyć ile kalorii dziennie jeść ( aktualnie jestem na masie ) i potem jak dodać do tego surplus żeby było dobrze to 1 kwestia a 2 to po czym poznać że tyje za szybko albo za wolno i jak wrazie co to skorygować z góry dzięki

wookenzz 20 September 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Z racji, że jest to bardzo często pojawiające się pytanie, postanowiliśmy przygotować swój kalkulator, który przeznaczony jest dla osób głównie trenujących siłowo/sylwetkowo. 

Dzięki niemu sprawdzisz, ile kalorii powinieneś spożywać, chcąc zredukować wagę, utrzymać ją, a także zwiększyć. Oprócz tego nasz kalkulator dobiera również optymalne proporcje makroskładników, czyli uzyskujesz wszystko, co na tę chwilę jest Ci potrzebne. Kalkulator znajduje się tutaj: 

https://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

Jednak pokrycie samego zapotrzebowania i dobranie makroskładników to nie wszystko, bo niestety większość młodzieńców ma problem z rozpisaniem sobie diety. Takim osobom również idziemy na pomoc. W poniższych artykułach znajdziesz zarówno programy treningowe, jak i gotowe diety na masę. 

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Polecamy również: Co jeść na masę? Tania dieta na masę

Największym błędem, jest kombinowanie lub wzorowanie się na zawodnikach. Dlatego bazuj na tym, co sprawdzone, dostosowane do Twojego stażu i poziomu zaawansowania. Nie szukaj rozwiązań, które gwarantują ponad przeciętne efekty, bo one nie istnieją. Jeśli ktoś Ci oferuje takie czary, to wiedz, że kłamie. 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 20 September 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować