SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Buty do ćwiczeń

Siema mam pytanie otóż jakiś czas temu kupiłem sobie buty tak o do chodzenia nike zoom 2k i deczko sie już zniszczyły więc myślę czy im nie dać 2 życia na siłowni, co o tym pomyśle myślicie nie połamie sie przez nie na siadach?

Domino19 04 października 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Jeżeli chodzi o buty na siłownie, to dobrze by było, aby miały one twardą powierzchnię, która nie będzie zbytnio amortyzująca. Buty z twardą podeszwą pozowlą Ci na lepszą kontrolę obciążenia w takich ćwiczeniach, jak martwe ciągi, przysiady, czy wysiskania stojąc. 

Z tego, co widzę model, jaki proponujesz, ma dość grubą powierzchnię, a w opisie zawarta jest informacja, że ma zadanie amortyzować stopę. Niekoniecznie więc będzie nadawał się do każdej formy treningu. 

Polecamy również: Jakie buty wybrać do treningu?

Czasami możesz zauważyć na siłowni, że kilka osób chodzi na boso lub w zwykłych trampkach. Takie rozwiązanie pozwalają nam na lepszą kontrolę ciężaru, lepszą pracę stawów i mięśni. Osobiście bym nie korzystał z takich butów w typowo siłowym treningu. Chyba że jest to trening dość lekki, rekreacyjny, gdzie chodzisz sobie pomachać ciężarkami dla zdrowia. Wtedy wybór buta nie będzie miał większego znaczenia. 

Jednak jeśli poważnie podchodzisz do treningu siłowego, to tutaj zwykle trampki za 100 zł będą dużo lepszym rozwiązaniem, niż buty z tak grubą i wysoką podeszwą. Buty powinny być maksymalnie stabilne, a im sztywniejsza podeszwa, bardziej cienka, tym mniejsza możliwość pracy stopy na podeszwie buta i lepsza stabilizacja. 

Ja osobiście mam coś w tym stylu:
https://galeriamarek.pl/under-armour-charged-legend-tr-meskie-buty-treningowe-czarny-1293035001
Nie są to idealne buty typowo na trening siłowy, ale na moje potrzeby się sprawdzają. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 04 października 2022
0

Okej dzieki za wyczerpującą odpowiedz pozdro

Domino19 06 października 2022
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.