SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa ciała - jak zmniejszyć rozmiar ramion?

Witam, mam dosyć nietypowe pytanie. Otóż mam wielki kompleks ramion, są masywne i nieproporcjonalne . Ważę 75 kg i mierze 185cm. Czy jest jakaś możliwość zmiany tego?

Nacjonalista 06 February 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Po nicku sądzę, że jesteś mężczyzną. Jeżeli tak, to powiem Ci szczerze, że chyba pierwszy raz spotykam się z opinią, że mężczyzna ma kompleks z powodu zbyt dużych ramion. Zazwyczaj jest odwrotnie i 99,9% przypadków uporczywie dąży do tego, aby ramiona mocno zwiększyć. Powiem Ci szczerze, że nawet trudno mi sobie to wyobrazić, jak ramiona mogą być za duże w stosunku do reszty ciała.

Polecamy również: Redukcja masy ciała - jak pozbyć się tłuszczu?

Jeżeli chodzi o zmniejszenie obwodu ramion, wszystko zależy od tego, z czego są one zbudowane. Jeżeli masz na sobie sporo tłuszczu i część jest właśnie zgromadzona w ramionach, to trzeba po prostu wykonać dobrą redukcję, aby je zmniejszyć. Być może genetycznie masz umiejscowiony tak tłuszcz, że Twoje ramiona lubią go magazynować. Odchudzanie pozwoli Ci się pozbyć nadmiaru tłuszczu i na pewno przyczyni się do zmniejszenia ramion. 

Druga opcja - jeżeli są one umięśnione i jesteś szczupły, to możesz rozbudować pozostałe grupy mięśniowe. Twój plan może być wykonywany bez udziału ćwiczeń na ramiona. Skupisz się wtedy jedynie na barkach, plecach i klatce piersiowej. Jak powiększysz te grupy mięśniowe, to ramiona optycznie zrobią się proporcjonalne do reszty sylwetki. 

Niestety trudno będzie Ci zredukować mięśnie. Jeżeli genetycznie nasze ciało jest predysponowane do tego, aby utrzymywać sporo masy mięśniowej w wybranej grupie, to ciężko to zmienić. Nawet ostra redukcja będzie powodować, że masa w pierwszej kolejności będzie lecieć z tych grup, które nie są mocno wpierana genami. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 08 February 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować