SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powracający ból pod kolanem

Dzień dobry, mam problem z prawą częścią nogi. 2 miesiące temu na wynajmowanej hali podczas gry w siatkówkę, gdy zaatakowałem i w momencie lądowania na ziemi, poczułem silny ból, przy kolanie, gdzie kończy się piszczel. Nie mogłem, żadnego nacisku wywierać w to miejsce. Nie wiem jak można dokładnie opisać umiejscowienie bólu. Zrobiłem sobie przerwę, mocniej jeszcze się rozgrzałem, oraz oszczędzałem nogę. Znajomy, miał w tym samym miejscu ból co ja. Miało minąć max po 1,5 tygodnia, lecz przeszło w miarę po 4 tygodniach. Ból raz wracał raz mijał z małą intensywnością. Dwa tygodnie temu powrócił, podczas treningów siatkówki do zawodów, gdzie zrobiła się gulka w przedniej części kolana. Jeśli się nie mylę to w okolicach ,,guzowatości kości piszczelowej". Oczywiście biorę maści, oraz leki przeciwbólowe, ponieważ każde zgięcie kolana, przysiad wiąże się z bólem.

Daniell_1234 12 kwietnia 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Niestety szukanie porad w Internecie co do diagnozy lekarskiej jest rozwiązaniem mało sensownym. Moje podpowiedzi i tak mają naturę zgadywania, co to może być i w niczym nie pomogą. Konieczna jest wizyta u lekarza, wykonanie diagnostyki palpacyjnej być może trzeba będzie staw poddać głębszej analizie obrazowej poprzez RTG lub USG, a w może i MRI (badanie wykonane rezonansem magnetycznym). 

Co mogło się wydarzyć?

Sądząc po Twoim opisie urazu, mechanizm mógł zadziałać na struktury więzadeł krzyżowych, łękotki stawowe czy też rzepkę i jej ścięgno. Podczas lądowania musiało dojść do wyhamowania masy ciała, a struktury stawu wzięły na siebie sporą część pracy, jeżeli chodzi o amortyzację. Oczywiście, jeżeli ból nie byłby dokuczliwy, a wykonywanie czynności dnia codziennego możliwe w pełnym zakresie to tutaj leczenie zachowawcze zazwyczaj zdaje egzamin.

Polecamy również: Ranking ochrona stawów - najlepsze suplementy na stawy

Jednak, gdy ból pojawia się przy tak prostych czynnościach, jak siadanie, czyli zgięcie i obciążenie stawu, to niestety należy brać pod uwagę większe uszkodzenia i konieczna jest szersza diagnostyka. Nie ma tutaj co czekać, aż samo przejdzie. Gdy uszkodzenie jest poważne, to niestety "samoleczenie" zazwyczaj powodować będzie w przyszłości odnowienie się kontuzji i być może uszkodzenia będą bardziej dotkliwe. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 13 kwietnia 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.