SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan Treningowy w domu

Cześć ! Mam 15 lat ,od dwóch tygodni ćwiczę (wszystkie partie brzucha aby uwidocznić mięśnie brzucha (2 razy w tygodniu Cardio 20 min 3 razy w tygodniu rozgrzewka przed treningiem i rozciąganie po treningu ) czy ma sens 2 dni pod rząd np.Piątek i sobota rozgrzewka trening mięśni brzucha w domu Cardio rozciąganie oraz niedziela Cardio ,dodam ,że ćwiczę w domu . 2 pytanie czy lepiej być na masie czy na redukcji jeżeli jestem szczupła i mam lekko widoczne boczki na brzuchu ,ważę 43 kg,157 cm ,15 lat

Rozi_fit 24 lutego 2023
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Mięśnie brzucha będą widoczne po zrealizowaniu dwóch celów. Po pierwsze, musisz je wzmocnić i nieco powiększyć i do tego niezbędny jest trening, jednak tak jak w przypadku każdej innej grupy mięśniowej musi być on zaplanowany, regularnie powtarzany i o odpowiedniej intensywności. 

Nie możesz też trenować zbyt często, bo mięśnie brzucha też wymagają regeneracji, bez której ich wzrost jest niemożliwy. Na tym etapie nie powinieneś przekraczać ogółem 9 serii na mięśnie brzucha, zakładając, że trenujesz je co drugi dzień. Większy objętościowo i częstszy trening wcale nie przyspieszy efektów. 

Trening jednak nie wystarczy, aby uwidocznić te mięśni, jeśli Twój brzuch będzie posiadał zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Jednak, aby spalić jak najwięcej tłuszczu, należy trenować całe ciało, a nie tylko jego obszar. Tłuszcz wcale nie spala się z wybranego miejsca, dlatego strategia "nieustannego dręczenia" brzucha się nie sprawdzi. 

Jeśli chcesz trenować w domu, to trenuj całe ciało przy pomocy hantli, np. 3 x w tygodniu i w te same dni trenuj brzuch. Środkowe dni zostaw na regenerację.

Odpowiedni trening dla swojej grupy wiekowej znajdziesz tutaj:

Polecamy również: Trening obwodowy z hantlami. Gotowe plany treningowe dla wszystkich stopni zaawansowania!

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 24 lutego 2023
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.