SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Black devil

Witam ostatnio zakupiłem bostera black devil . I po miesiącu brania efekty były bardzo dobre . Dobre samopoczucie siła i chęci do życia. Po skończeniu kuracji znowu stałem się przymulony nic mi się nie chce ciagle zmęczony jestem . Czy można stosować Blacka przez cały rok ?

Nupi87 21 March 2023
Ekspert odpowiada

Jeżeli "kuracja" z użyciem tego suplementu diety Ci służyła, to możesz oczywiście zawsze do niego powrócić i taką "kurację" powtórzyć. 

Generalnie nie zaleca się jednak stosowania boosterów testosteronu systemem ciągłym. Przede wszystkim chodzi o to, że organizm przyzwyczaja się z czasem do podwyższonych porcji aktywnych biologicznie mikroskładników pokarmowych tego typu suplementów diety i coraz słabiej na nie reaguje. Wtedy trzeba by było zwiększać dawkowanie, ale lepiej zrobić po prostu przerwę.

W przypadku przyjmowanych przez długi czas bez przerwy boosterów testosteronu pojawia się dodatkowo, chociaż niezmiernie rzadko (to głównie problem praktyk dopingowych z użyciem steroidów anaboliczno-androgennych), niebezpieczeństwo wystąpienia tzw. blokady osi hormonalnej podwzgórze-przysadka-gonada, kiedy to nadmiar testosteronu hamuje jego produkcję. No ale i ten potencjalny efekt niepożądany możemy ominąć, stosując boostery testosteronu cyklicznie.

W praktyce można robić tak... stosować dany booster testosteronu tak długo, jak długo odczuwamy wyraźne efekty jego działania. Kiedy natomiast czujemy, że efekty jego działania słabną, zrobić 2-3-tygodniową przerwę. W kolejnej "kuracji" możemy skorzystać z tego samego boostera, ale korzystniej będzie wypróbować jakiś inny, oparty na innych niż ten pierwszy, składnikach aktywnych biologicznie lub innej ich kompozycji.    

Sławomir Ambroziak Farmakolog 22 March 2023
0

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Będę robił miesiąc na bosterze miesiąc beż. Bo powiem szczerze że nie chodzi o samą siłę ale naprawdę miałem mnóstwo energi . Takiej chęci żeby iść na siłownię. A po odstawieniu tego czuje się zmęczony nic mi się za bardzo nie chce . Mało takiej chęci do zrobienia czegoś ekstra .

Nupi87 22 March 2023