SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Waga nie spada - co robić?

Dzien dobry. Cwicze od ponad 1.5 roku, regularnie 3-4 razy w tyg, plus spaceruje codziennie z psem. Jednak efekty sa poprostu mizerne. Mam 42 lata, a obecna waga to 88 kg. W ciagu pol roku przytylam 10 kg i juz sama nie wiem od czego bo odzywiam sie w wiekszosci bardzo zdrowo. Moje treningi są w wiekszosci silowe, z cardio to tylko wchodzenie po schodach na maszynie po pol h lub wiosla 15min na rozgrzewke, czasem chodze tez na zajecia typu obwodowego. Owszem kondycja mi sie poprawila. Ale to chyba nie o to chodzi zeby wogole waga nie spadala a wrecz rosla. Jestem zalamana poprostu i juz nie wiem co robic.

Jo 05 February 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Jeśli z Twoim zdrowiem się nic nie dzieje i wszystkie wyniki badań są w normie, to odpowiedź jest prosta. Dostarczasz więcej kalorii, niż wynosi Twoje codzienne zapotrzebowanie. 

Spożywanie dobrej jakości jedzenia i to tylko tego zdrowego niczego przecież nie gwarantuje. Zarówno zdrowa, jak i przetworzona żywność (czyli ta niezdrowa) zawiera kalorie. Jeśli przegniesz z kaloriami, to niezależnie od ich pochodzenia przytyjesz. Tutaj nie ma nic niezwykłego. Więc jeśli po prostu wykluczasz problemy zdrowotne, a w tym także wcześniejszą menopauzę, to po prostu trzeba kontrolować ilość dostarczanych kalorii. 

Przecież najlepszej klasy sportowcy mogą trenować niezwykle ciężko nawet dwa razy dziennie, odżywiać się fenomenalnie i super zdrowo, a mimo wszystko w niektórych okresach zwiększają swoją wagę. Dzieje się tak, gdyż po prostu dodają kalorii ponad swoje zapotrzebowanie. 

Jeśli nigdy nie próbowałaś wyliczonej diety i nie ważyłaś produktów, to wypróbuj którąś z poniższych propozycji. 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca dla zapracowanej kobiety

Polecamy również: Gotowa dieta wegańska dla kobiety

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca bez laktozy

Zastanów się też, czy mimo tego w miarę dobrego odżywiania, o którym piszesz, nie wpadają Ci tam jakieś dodatkowe kalorie, np. ze słodzonych napojów. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 05 February 2023
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.