SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa sylwetki, przybranie na masie, brak apetyt - co robić?

Witam chciałbym się poradzić bo mam taki problem ze chciałbym przybrać na wadze i poprawić przy tym swoją sylwetkę. Próbowałem już wszystkiego chyba. Sporo kasy poszło na diabetologów itd ale mam tak szybką przemianę materii ze nic to nie dawało pomoże ktos może coś doradzi. Chciałbym po prostu przytyć i nie wyglądać jak tzw patyczak ważę 50 coś kg i 180 cm wzrostu i 23 lata ( nie wiem czy to ma jakieś znaczenie jeżeli chodzi o wiek ale wpisałem). Proszę pomozcie z góry dziękuję

M23 06 September 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Aby zwiększyć swoją masę musisz jeść więcej, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie. Z tego co piszesz, jest ono bardzo wysokie, więc musisz znaleźć sposób na dostarczenie odpowiednio dużej dawki kalorii. 

W pierwszej kolejności wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne przy użyciu kalkulatora BMR.

kg
cm
lat

Na start śmiało do tej wartości dodaj 500 kcal i sprawdzaj co ok. 10 dni czy waga idzie w górę. Jeśli nie, śmiało dodawaj kolejne 150-200 kcal. 

Tomasz Maciołek w bardzo przejrzysty sposób opisał, jak powinna wyglądać dieta dla młodych osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę. W jego artykule znajdziesz gotową dietę, na której możesz bazować. Nie zapominaj tylko o zwiększaniu/zmniejszaniu ilości poszczególnych produktów, tak aby liczba spożytych kalorii zgadzała się z tą wcześniej wyznaczoną.

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Warto też zwrócić uwagę na przedstawiony w artyukle trening siłowy, ponieważ mięśnie bez odpowiedniego impulsu nie będą mogły się rozwijać. A że zależy Ci na poprawieniu sylwetki, to bez tego ani rusz! 

Gdy kolejny talerz owsianki już "nie wchodzi"...

Przy tak szybki metabolizmie istnieje możliwość, że dojdziesz do momentu, w którym będzie Ci trudno wcisnąć w siebie kolejną porcję jedzenia. W takim przypadku świetną opcją jest zastosowanie popularnego gainera. Jest to połączenie węglowodanów i białka w postaci smacznego szejka, którego zdecydowanie łatwiej jest wypić, niż zjeść mięso z ryżem i warzywami. Odżywka ta charakteryzuje się bardzo wysoką gęstością energetyczną, to znaczy w relatywnie małej objętości znajduje się duża dawka kalorii. 

Jeśli Twoim problemem jest ogólny brak apetytu możesz kupić w aptece Apetizer. Jest to syrop przeznaczony dla dzieci i osób starszych, którym jedzenie przychodzi z trudnością. Może to rozwiązanie będzie dobre również dla Ciebie. 

Powodzenia! 

. . Zawodnik IFBB 07 September 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.