SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilośc Kalorii

Witam Wiek:28 Waga:105 Wzrost:184 Cel:Spalenie tłuszczu Rzuciłem się od razu na głęboką wodę , nie mam żadnych dietetyków , próbuję radzić sobie sam . Ustaliłem sobie ilośc kalorii na 1850 , bez problemu się tym najadam i widzę efekty . Mam już za sobą miesiąc cwiczeń przez który zrzuciłem 4kg Mój cel wagi 87-90kg Pytanko: czy mimo tego , że w zupełnosci wystarcza mi taka ilość kalorii nie powinienem ich jednak troszeczkę zwiększyć ? Wiadomo zależy mi na zrzuceniu tłuszczu ale i za razem na budowie mięśnia . Do tej pory widzę , że mięsień jakby rośnie( lub po prostu wyłania się spod sadła) . Proszę o radę :)

Bedziul 24 June 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Jeśli jesteś osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z siłownią, to faktycznie możliwe jest jednoczesne budowanie masy mięśniowej, i utrata tkanki tłuszczowej. Natomiast efekt ten będzie tym silniejszy, im bardziej dopracowany będzie trening i dieta.

O treningu nie wspominasz, więc nie będę też do niego się odnosił. Jednakże jeśli chodzi o dietę - kalorii z pewnością masz za mało. Efektem tego będzie nie tylko mniejszy przyrost masy mięśniowej, ale i szybsze zastopowanie efektów redukcji. Organizm szybko się adoptuje i potrzebuje zmian. W tym wypadku zmianami będą powolne cięcia kaloryczności. Przy tak małej jednak jej podaży, szybko organizm się zbuntuje, i efekty redukcji przestaną być zauważalne. Do tego dojdzie też wyniszczenie i zmęczenie organizmu. 

Jak więc postępować? Najlepiej będzie, jeśli obliczysz swój BMR za pomocą naszego kalkulatora, po czym ustalisz dietę z niewielkim deficytem. Następnie obserwuj wagę i w przypadku zastoju odejmuj kolejne ilości kalorii. 

kg
cm
lat

Jeśli miałbyś problem z doborem produktów spożywczych, zapraszam do zapoznania się z naszym artykułem.

Polecamy również: Co jeść na diecie?

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 25 June 2021
0