SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, rower, suplementy i odżywki

Witam schudłem już 24 kg dzięki rowerowi i dietce ale teraz chciałbym kupić sobie jakieś odżywki pod katem redukcji tkanki tłuszczowej mam 35 lat tryb pracy siedzący trenuje po 3 razy dziennie po 60 km wiec dietka jest opcyknana

AZK10012 30 July 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Dieta faktycznie jest strategicznym czynnikiem decydującym o efektach w odchudzaniu. Bez ujemnego bilansu energetycznego nie można mówić o redukcji tkanki tłuszczowej.

Jeśli nasz sposób odżywiania będzie poważnie wadliwy, to najczęściej treningi wiele tu nie zmienią. Bo przecież można trenować godzinami i mieć sporą nadwagę tak jak sumici czy sztangiści najcięższych kategorii wagowych. Przecież Ci sportowcy trenują godzinami, ale ich sposób odżywiania zakłada nadwyżkę kaloryczną, a przy niej niestety waga nie zejdzie. 

Mając na uwadze cele, jakie sobie przedstawiłeś, to z pewnością przyda Ci się 1-2 szejki białkowe dziennie. Spalacz tłuszczu o działaniu termogenicznym oraz witamina D, magnez i potas lub kompleks minerałów i witamin w jednym. 

Dlaczego tak ważne jest białko podczas odchudzania, przeczytasz w poniższym artykule. 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Jeśli chciałbyś zerknąć dodatkowo na dobrze przygotowaną dietę redukcyjną, to takową znajdziesz tutaj: 

https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Gotowa_dieta_odchudzająca_i_trening_z_hantlami_dla_nastolatka_-a5654.html

Mimo że jest ona zaplanowana dla nastolatków, to również możesz się na niej wzorować. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 30 July 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.