SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jem mniej a waga stoi w miejscu - porady

Mam dietę oraz ćwiczenia rozpisane na redukcję. Minęły 2 tygodnie a waga stoi. Treningi robię ciężkie ale nie włączyłem aerobów. Stojąca waga moze być np. spowodowana przyrostem masy mięśniowej?

Hej 19 April 2024
Ekspert odpowiada

Witaj! 

W kulturystyce, a nawet w fitness ćwiczenia, trening na redukcję przestają być popularnym określeniem, bo te różnice między treningami w okresie budowania masy mięśniowej a redukcji, są już kompletnie zatarte, a nawet ich nie ma. 

Ewentualna zmiana polega na tym, że na redukcji dodajemy aeroby, a pozostała część treningu może wyglądać identycznie niezależnie od celu. Tak też trenują zawodnicy. Najbardziej zaskakujące jest to, że zawodnicy często korzystają ze sprawdzonych metod i tego co działa od lat. Natomiast to trenerzy, który starają się być inni od reszty, wymyślają jakieś dziwne metody, które nie zawsze są mądre, ale chcą się wyróżniać.

Ale do meritum... Faktycznie wprowadzenie treningu siłowego może spowodować, że waga niekoniecznie zacznie szybko schodzić, gdyż mięśnie zaczynają się nabijać, gromadzić więcej glikogenu, ale nie są to jakieś duże ilości tegoż paliwa. Natomiast bardziej bym się zastanowiła nad tym, czy faktycznie masz ujemny bilans energetycznym, czyli dietę ze stałym deficytem energetycznym. Niestety trening niczego nie zmieni, jakikolwiek by był, jeśli nie będziesz miał obniżonych kalorii i raczej tutaj bym szukała błędy. 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29182451/

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 21 April 2024
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.