SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból nadgarstka po skręceniu

Witam Jakiś czas temu postanowiłem powrócić do treningów siłowych po skręceniu prawego nadgarstka. Niestety- mimo wyleczonego urazu odczuwam nadal silny ból w nadgarstku uniemożliwiający m.in. wyciskać sztangę (nawet pustą), robić pompki, nawet podciągać się, a nawet przy graniu w koszykówkę/siatkówkę. Prześwietlenie kontrolne po jakimś czasie wykazało brak jakichkolwiek urazów. Jakie ćwiczenia mógłbym wykonywać aby pozbyć się bólu przy ćwiczeniach i móc w miarę szybko wrócić do treningów siłowych? Dodam, że od momentu "uwolnienia" ręki z szyny gipsowej korzystam z suplementów takich jak Flexit oraz dostarczam dużo magnezu i witaminy B6. Z góry dziękuję za odpowiedzi

toledo1366 11 marca 2022
Ekspert odpowiada

Witaj.

Skręcenie nadgarstka jest dość poważnym urazem, ze względu na jego skomplikowaną budowę, gdzie wyróżniamy aż 8 różnych kostek ułożonych w dwóch rzędach. Sprawia to, że leczenie musi przebiegać w sposób prawidłowy, aby wykluczyć ewentualne problemy z ruchomością i funkcjonalnością ręki. 

Ból, jaki odczuwasz, może być konsekwencją skręcenia i problemów z tkankami miękkimi, które po urazie są nieco poskracane i pozbijane. Tutaj jedyną opcją jest udanie się do dobrego fizjoterapeuty znającego się na terapii manualnej lub osteopaty, aby obejrzał dłoń i wprowadził odpowiednią terapię. Trzeba będzie nieco opracować cały nadgarstek, przywrócić jego funkcję. 

Polecamy również: Ranking ochrona stawów - najlepsze suplementy na stawy

Nie jestem zwolennikiem, aby tak poważne tematy diagnozować przez Internet, bo w przypadku delikatnych, złożonych i skomplikowanych struktur dłoni można niestety sobie nawet zaszkodzić. Dlatego warto tutaj wybrać się do specjalisty.

Jak wszystko jest z dłonią ok, to po prostu dostaniesz zestaw ćwiczeń i będziesz mógł wykonywać je samodzielnie. Jak będą kłopoty np. z ustawieniem kostek względem siebie, to będzie konieczna terapia, gdzie fizjoterapeuta doprowadzi rękę do stopnia funkcjonalnego. 

Co do suplementacji?

Jak najbardziej możesz dalej stosować tego typu dodatki, też jestem zwolennikiem, by suple na stawy stosować prewencyjnie. Tym bardziej złożone mieszanki o działaniu przeciwzapalnym i regeneracyjnym.

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 14 marca 2022
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.