SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko SFD dla początkującego opinie ekspertów

Cześć, zaczynam swoją przygodę z dietą i treningiem na siłowni, zdecydowałem się kupić białko sfd chciałbym poznać opinię ekspertów jakie białko wybrać na początek czym się kierować?

MarcinO 22 February 2024
Ekspert odpowiada

Witaj!

Świetnym wyborem na początek przygody ze sportami sylwetkowymi i siłowymi będzie klasyczny koncentrat, czyli tzw. WPC. Jest to białko pochodzenia mlecznego, niezwykle lekko przyswajalne i o wysokiej wartości biologicznej.

Warto zaznaczyć, że jest to produkt zupełnie naturalny, uzyskiwany w procesie filtrowania mleka, w efekcie którego usuwa się większość tłuszczy i węglowodanów, a pozostaje samo białko. Tak to w uproszczeniu wygląda. Jest to produkt dla osób bez alergii na laktozę. Jeśli jednak takowa u Ciebie występuje, to możesz kupić to samo białko, ale w wersji lactose free. 

Nieco wyższą klasą jest izolat, czyli WPI. Ma on jeszcze wyższą zawartość białka i niższą tłuszczu i węglowodanów. Jest on częściej wybierany przez osoby na diecie niskokalorycznej, których celem jest redukcja wagi. Przy tej okazji, chciałabym też zwrócić Twoją uwagę na suplement, który nie powinien być pomijany przez żadnego sportowca i to nie tylko ze względu na efekty sylwetkowe, ale także ze względów zdrowotnych. Chodzi tu oczywiście o kreatynę. Do każdego z wymienionych produktów podaję Ci niżej link. 

WPC - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html

WPC lactose free - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Lactose_Free_Protein-opis40447.html

WPI - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Isolate_Protein-opis33551.html

Kreatyna - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Creatine_Muscle_Max-opis33277.html

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8669840/

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 23 February 2024
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.