SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zużyte kolana, kontuzja - czy sterydy mogą pomóc? (wyniki usg)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7273

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 209 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16009
Witam

Od robienia głębokich przysiadów i ciężkich martwych ciągów moje kolana zużyły się dość mocno. Poniżej wyniki badania usg:

"Chrząstka stawowa na kłykciach k. udowej w zakresie dostępnym usg bez odcinkowych ubytków, jednak z zaznaczonym rozmyciem zarysów, wzmożeniem echogeniczności i nierównościami warstwy podchrzęstnej, co może odpowiadać chondromalacji II/III st. Obraz chrząstki w kolanie lewym podobny".

Czy ktoś z Was się orientuje czy można to zaleczyć przy użyciu wiadomych środków? Oczywiście chcę tylko się dowiedzieć czy jest możliwe bo i tak pójdę niedługo do specjalisty od kolan i medycyny sportowej. Chciałbym też zapytać czy możecie kogoś polecić?

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Adam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4589
Na pewno nie pomoze ci deca bo zaraz ktos moze wyskoczyc. Po jej odstawieniu bol pewnie wroci i to znacznie wiekszy bo katowales stawy wiekszym obciazeniem na cyklu. Nie lepiej cos nie koksowego jak flexit lub arthroblock w wiekszych dawkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94306 Napisanych postów 364233 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668501
wstrzymaj się z decyzjami do właśnie wizyty u lekarza sportowego,jeśli trafisz kumatego powiedz mu że zamierzasz stosować saa,powinien ci podpowiedzieć.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
j/w _ dobry lekarz sportowy wie co i wjakich dawkach_oraz wskarze odpowiednią rehabilitację ruchową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
współczuję, nie waż się robić nóg. III stopień chondromalacji to duży problem. jeżeli już chcesz je jakoś ćwiczyć nie możesz używać ciężarów na mniejszą ilość powtórzeń niż 25 . Najlepiej gdybyś miał suwnicę i robił jedną serię po 100 pow. z minimalnym obciążeniem. Lekarze nie będą mieli wiele do zaoferowania, 1. rehabilitacja która w jakimś tam stopniu zatrzyma proces niszczenia 2. operacja - w byle szpitalu nie rób. Koksy baardzo pomogą pod warunkiem że nie będą planowali operacji także lepiej się wstrzymaj. Jeżeli zrobią operację to i dadzą leki przeciwzakrzepowe a te nie lubią sterydów. Mi po jednym zastrzyku z lek. przeciwzakrzepowego pojawiły się wylewy podskórne, łeb nap*****>>>>> itd. Skończyłem na jednym bo kolejne mogłyby zabić - tak się czułem. Czekaj na opinię lekarską zorientujesz się czy lekarz wie o czym gada ( sterydy) czy nie. Ja brałem sterydy przy pewnym mechanicznym uszkodzeniu pomimo że lekarz odmawiał ponieważ było ogromne zagrożenie zgonu steryd + lek przeciwzakrzepowy, brak leku przeciwzakrzepowego = zakrzep . Brałem na swoją odpowiedzialność bo bym się powiesił gdyby nawarstwiły się problemy po uszkodzeniu mechanicznym, spadek libido, depresja, spadki masy z góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 209 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16009
Małe sprostowanie - nie robiłem żadnego cyklu na SAA.Tak się po prostu zastanawiam czy te środki mogą pomoc.

Pozdrawiam
Adam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94306 Napisanych postów 364233 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668501
pewnie tak,ale wszystko rób teraz pod kontrolą dobrego ortopedy sportowego,wtedy mu powiedz że planujesz dać jakieś saa w celu poprawienia regeneracji,nie wiadmo co on ci zaleci.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
rarytas1
współczuję, nie waż się robić nóg. III stopień chondromalacji to duży problem. jeżeli już chcesz je jakoś ćwiczyć nie możesz używać ciężarów na mniejszą ilość powtórzeń niż 25 . Najlepiej gdybyś miał suwnicę i robił jedną serię po 100 pow. z minimalnym obciążeniem. Lekarze nie będą mieli wiele do zaoferowania, 1. rehabilitacja która w jakimś tam stopniu zatrzyma proces niszczenia 2. operacja - w byle szpitalu nie rób. Koksy baardzo pomogą pod warunkiem że nie będą planowali operacji także lepiej się wstrzymaj. Jeżeli zrobią operację to i dadzą leki przeciwzakrzepowe a te nie lubią sterydów. Mi po jednym zastrzyku z lek. przeciwzakrzepowego pojawiły się wylewy podskórne, łeb nap*****>>>>> itd. Skończyłem na jednym bo kolejne mogłyby zabić - tak się czułem. Czekaj na opinię lekarską zorientujesz się czy lekarz wie o czym gada ( sterydy) czy nie. Ja brałem sterydy przy pewnym mechanicznym uszkodzeniu pomimo że lekarz odmawiał ponieważ było ogromne zagrożenie zgonu steryd + lek przeciwzakrzepowy, brak leku przeciwzakrzepowego = zakrzep . Brałem na swoją odpowiedzialność bo bym się powiesił gdyby nawarstwiły się problemy po uszkodzeniu mechanicznym, spadek libido, depresja, spadki masy z góry.


Znam osoby z chondro, które właśnie dzięki treningom mogą normalnie funkcjonować. Zaniechanie treningu nóg doprowadzi do osłabienia więzadeł i mięśni około stawowych co tylko pogłębi dolegliwość. Ważne jednak, aby dobrać odpowiednie ćwiczenia pod okiem specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
chondromalacja to problem biomechaniczny stawu w 99% wiec jedynie dobry reha moze pomóc + zastrzyki w kolano - dlaczego ? bo staw kolanowy nie jest ukrwiony i zaden koks/chemia przyjmowana pozastawowa ci tam nie dojdzie, niestety trzeba bylo leczyc na początku teraz to juz mleko sie rozlało i trzeba ratowac co sie da... i 1 co masz zrobic to isc do dobrej kliniki i zrobic badania gdzie masz co rozwalone zeby olekarz ci ocenił z rehabilitantem gdzie robisz błąd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 124 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9064
Tak jak powiedział Hubert znajdz dobrego personalnego co ma pojęcie o anatomii i rehabilitacji.Nie trenowanie nóg w niczym Ci nie pomoże a tylko w przyszłosci może prowadzić do zwyrodnienia stawu.Moim zdaniem głebokie przysiady nie są niebezpieczne gorszę są pół przysiady często widziane na siłowniach.Znajdz konkretną osobę znającą się na treningach i rehabilitacji.Podbij do WODYNA i jego zapytaj się o Twoję dylematy napewno coś Ci pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
trening kulturystyczny 8 -12 pow. napewno ci nie pomoże w rehabilitacji. Ja bym robił po 100 powtórzeń czegoś lekkiego. Zanim pójdziesz porobić przysiady idź do lekarze - olej nasze komentarze!!!!!, czekaj na opinię specjalisty a do tego czasu nie rób nóg. Gdyby trening kulturystyczny pomagał to raczej byś się nie rozleciał a wręcz przeciwnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Endo na cyklu redukcyjnym.

Następny temat

Rozpiska supli do cyklu

WHEY premium