SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zmiana treningu na plecy + biceps i brak mocy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 81 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3241
Witam. Ćwiczę ponad dwa lata, zawsze miałem system klata + biceps, dzis postanowiłem to zmienić i z plecami zrobiłem bicepsa. Tyle tylko że jak zacząłem po plecach bica , to w ogóle go nie czułem i nie miałem w nim mocy :/ ciężary musiałem podnosić o 1/3 jak nie o połowę mniejsze niż gdy ćwiczyłem bicka z klata:/ I nie wiem czy to tylko chwilowe dlatego że byłem przyzwyczajony do klata+ biceps czy tak już będzie zawsze, bo jeśli tak będzie zawsze to nie widzę sensu ćwiczyć bica z plecami i machać takim małym obciązeniem bo raczej mi nic nie urośnie od małych ciężarów i wrócę do klata+ bic:/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3514 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72000
przy plecach pracuje biceps... to normalne ze nie zrobisz go tak jak po klatce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Kwestia przyzwyczajenia mięśni do takiego połączenia. Ja robiąc biceps po plecach doszedłem do 65 kg w serii uginania przy wadze nieco ponad 80 kg.

Pozostaje jeszcze sprawa techniki ćwiczeń na plecy. Przy nieodpowiedniej technice zbyt mocno pracuje biceps co może skutkować jego przemęczeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 166 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3852
Spróbuj zaczynać trening od bicepsu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Spróbuj zaczynać trening od bicepsu!

Wtedy powodzenia przy plecach.

Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2010-08-12 14:44:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 166 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3852
Ballomus albo krótki staż albo sił nie masz, przecież ramiona tylko w nieznacznym stopniu pracują. Wtedy jak biceps będzie zmęczony lepiej plecy przetrenujesz (wyizolujesz) zmiany traningu są potrzebne co jakiś czas,a nawet zmiany siłowni. Ja dla przykładu marty ciąg robie na końcu treningu pleców,żeby po trzech miesiącach dać martwy na początek. Pozdrawiam!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Ballomus albo krótki staż albo sił nie masz, przecież ramiona tylko w nieznacznym stopniu pracują. Wtedy jak biceps będzie zmęczony lepiej plecy przetrenujesz (wyizolujesz)

Stopien w jakim pracuja z pewnoscia zalezy od techniki, jednak zawsze jest to dosc spory udzial. Jesli biceps bedzie zmeczony to bedzie najslabszym ogniwem i to on bedzie decydowal o tym, kiedy skonczysz serie wioslowania czy podciagania, a nie plecy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase ?

Następny temat

4-dniowy trening na poprawę siły.

WHEY premium