SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zmiana planu KNIFE-TRAKTOR-TOMASZ

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2418

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

meska

Waga

76

Wzrost

195

Cel treningowy

masa sila

Staż treningowy na siłowni

1rok opy***-ania sie, 2miesiace na powaznie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga,sztangielki,lawka,drazek

Dieta

okolo 3500kcal

Ostatnio przerabiany plan

push/pull/legs

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 55x12, wl 50x5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 553
Przez ostatnie 2 miesiące ćwiczyłem splitem push/pull/legs. Jeszcze wcześniej planem fbw 5x5 by traktor. Jeżeli chodzi o fbw to fajnie się cwiczylo, choć efektów za dużych nie było bo się nie przykladalem i bez diety. Miesiac cwiczylem z diete i efekty byly zadowalajace. Niestety nastapila przerwa dwu miesieczna i cala sila ktora zdobylem spadla.Jeżeli chodzi o Split, średnio byłem zadowolony mimo iż opuściłem tylko dwa treningi a także posiadałem dietę.
Chciałbym powrócić do fbw , po 1 dlatego ze odpowiada mi taka formula, a po drugie - od września/pazdziernika będę chodził na SW.

Myślałem nad planem od knifa:
Poniedziałek TRENING A:

1. PRZYSIADY 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 10 powt.
2. POMPKI NA PORĘCZACH 5-6 serii, 75-85% CM, 5 powt.
3. WIOSŁOWANIE SZTANGĄ 5-6 serii, 75-85%, CM, 10 powt.
4. UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ: 4-6 serii, 75-85% CM, 8 powt.

Środa TRENING B:

1. PUSH PRESS 4-6 serii RAMPA, 75-85% CM, 6 powt.
2. MARTWY CIĄG 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 8 pow.
3. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU ŚREDNIM NACHWYTEM 5-8 serii, 75-90% CM, 10 powt.
4. WYCISKANIE WĄSKIM CHWYTEM 5-8 serii RAMPA, 75-85% CM, 10 powt.

Piątek TRENING A:

1. PRZYSIADY 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 5 powt.
2. POMPKI NA PORĘCZACH 5-6 serii, 75-85% CM, 10 powt.
3. WIOSŁOWANIE SZTANGĄ 5-6 serii, 75-85%, CM 5 powt.
4. UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ: 4-6 serii, 75-85% CM, 12 powt.


dobra propozycja? Ew. Jakas alternatywa?

1.Zaczac od zaniżonych obciążeń?
2. Zamiast drążka chwytem neutralnym mogę dać podchwytem? Max podciagne się 5x, jak mogę w takim razie wykonywać to cw?
3. Nie mam poręczy.. Co dać zamiast nich? Mogę np. Wyć. Wasko? A tam gdzie jest w planie wyć. Wasko dać normalny?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 553
Ostatnie pytania panowie i idę trenować.

1. Wyć stojac- opuszczam do klatki czy na poziomie brody?
2. Jaka powinna być odległość mniej więcej w cm pomiędzy dłońmi przy wl?
3.ponowie pytanie, gdy mam teraz przysiad 55x12, zacząć od 50kg, czy np 47kgx15 w docelowej?
4. Wioslowanie podchwyt- sztange opuszczam poniżej kolan przy wyprostowanych rękach w lokciu czy powyżej przy zgiętych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Przez ostatnie 2 miesiące ćwiczyłem splitem push/pull/legs

i co się stało , jak w wypoczynkiem ?

coś u ciebie ewidentnie kuleje

"Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): przysiad 55x12, wl 50x5 "

? na tyle czasu ?

Jak byś zaczynał dopiero podchodzi tutaj na 1 prosty zestaw .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 553
Faktycznie masz racje, wypoczynek kulal. Teraz wakacje to z tym problemu nie będzie, chce wycisnąć z siebie jak najwięcej i ruszyć w końcu z miejsca.

Co do wyników siłowych, wiem ze jest cieniutko, było po fbw 5x5 bodajże 67kg w przysiadzie 5x5 ale miałem 2 miesiące przerwy wymuszone i spadłem i z waga i z sila.

Teraz żarcie jest ok, wypoczynek też będzie , systematyczność też, brakuje tylko treningu. Myślę ze odrobie to szybko. Mogę tym planem startować? 1 zestaw? Chyba nie:) zaczynałem od bardzo małych ciężarów, w porównaniu z tym i tak jest dużo lepiej(chociaż wiadomo mogłoby być dwa x lepiej). Przypominam też ze mam te 15 kg niedowagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 553
To jak będzie Tomasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
na moje oko 1 zestaw 4 -6 tygodni choć i wtedy ewentualnie na 2 tego typu co podałeś

siła nie idzie - brak regeneracji
masa stoi - za mało jesz

musisz nauczyć się kontrolować podstawowe czynniki warunkujące twój postęp .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 553
W te 2 miesiące przytylem 3kg.
Regeneracja kulala.

Mimo wszystko upieram się przy tym planie który podałem:) Ćwiczyłem teraz tym splitem wiec czy takie wprowadzenie miałoby sens? Dodam ze sila w podstawowych bojach szla, ale nie odpowiada mi za bardzo taki plan. Po 2 miesiącach juz nie chciało mi się iść na trening. Dlatego teraz przerwa tydzień i chciałbym zacząć tym fbw.
Zacznę nisko , będę kontrolował te czynniki i mam nadzieje ze będzie ok. Mógłbyś odpowiedzieć mi teraz na pytania z 1 posta? Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
1. nie nie trzeba bez sensu zaniżać .
2. może być podchwyt - podkładasz sobie ławeczkę pod nogi i delikatnie pomagasz , dodajesz sukcesywnie do pasa ciężar .
3. poręcze złote ćwiczenie i niezwykle trudno jest zastąpić - daj normalne wyciskanie bo wąskie już masz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 553
1. Zacząć od takiego ciężaru by juz z trudem wykonać ta założona liczbę powt? Nie będzie wtedy sytuacji ze progres się wyczerpie szybko?

2. Ile seri robić? Czy założyć jakiś Total powt?

Na zmianę A-B-a, w następnym tyg b-a-B?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"1. Zacząć od takiego ciężaru by juz z trudem wykonać ta założona liczbę powt? Nie będzie wtedy sytuacji ze progres się wyczerpie szybko? "

przecież ci napisałem że nie widzę za bardzo sensu byś działał na takim programie .

nie wiem na czym ty chcesz bazować - pomyśl , poczekaj na traktora może ci ogarnie .

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): przysiad 55x12, wl 50x5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 553
IMO -A co wg. Ciebie da mi teraz plan 4 tygodniowy? Przecież miałem teraz trening Split, a i na tym pójdę siłowo do przodu skoro na fbw 5x5 szedłem. W 4tyg. Dolozylbym np. po 10 kg do głównych ćwiczeń, i to zmieniłoby juz moja sytuacje?

A nie wiesz kiedy traktor będzie? Od poniedziałku chciałbym juz jakiś trening rozpocząć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Ciebie da mi teraz plan 4 tygodniowy? Przecież miałem teraz trening Split, a i na tym pójdę siłowo do przodu skoro na fbw 5x5 szedłem. "

Pokaż mi gdzie szedłeś do przodu , przecież twoje wyniki o czymś innym świadczą .

Im prostszy program wezmiesz tym lepiej dla ciebie .

kiedy traktor będzie - nie wiem .

skupiasz się na tym co nie trzeba , upierasz się przy swoich metodach , nie pochłaniając się tam gdzie trzeba .

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki trening

Następny temat

Split 3x w tygodniu - ocena

WHEY premium