SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zmiana nawyków żywieniowych - dieta :(

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
CEL: obniżenie zawartości tłuszczu , rozbudować sylwetkę
WIEK: jutro kończę 16 lat
WAGA: 63.5 kg
WZROST: 175cm
STAŻ NA SIŁOWNI: 2 miesiące

Zwracam się o pomoc do was abyście pomogli ułożyć mi jakomś sensowną dietkę

Na razie myślę aby przez te 2 miesiące zrzucić trochę tłuszczu ( głównie z brzucha) , a potem dopiero wziąć się za masowanie .
Dotychczas nie stosowałem żadnej diety , jadłem co popadnie, sytuacja ulega stopniowej poprawie odkąd ćwiczę na siłowni ( zacząłem zdawać sobie sprawę że jem śmieciowe jedzenie i od tego czasu staram się jeść zdrowiej , gotuje w miarę możliwość przepisy potraw zamieszczone na portalu .
Przykładowe śniadania :
jajecznica , płatki z mlekiem , smażona kiełbasa , tosty, naleśniki z dżemem
2 śniadanie:
bułka z serem i szynką
obiad:
zupa
2 danie :
kurczak ,ryba ,schabowy, karkówka + obowiązkowo jakieś ziemniaki i surówka , lasagne, spagetti
Kolacja :
tosty , jajecznica, kanapki , smażona kiełbasa z cebulką , parówki

Co najlepiej pić ? Czy mogę pic bez ograniczeń takie napoje jak PEPSI , LIPTON , TYMBARK ?
czym zastąpić chipsy?

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
słodkie napoje odpadają nie ma czym zastapić chipsow, poprostu je ostaw
co do diety to czytaj 10 wskazowek żywieniowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 959 Napisanych postów 2729 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 46484
10 wskazówek żywieniowych tak jak kolega wspomniał . Kiełbasa odpada jedynie od czasu do czasu ze względu zawartości tłuszczu i innego syfu tak samo parówki przecież to sam syf odstaw je natychmiastowo , napoje to samo pij zwykła wodę czasami jakieś napoje izotoniczne itp . CHleb zmien na razowy ciemny , ziemniaki na ryż/makaron , ser i szynek też raczej lepiej zastompić mięchem ze względu na tłuszcz , płatki zamiast kukurydzianych wez owsiane bo kukurydziane są mocno przetwarzane, naleśniki raczej żadko lepiej na śniadanie usmaż omleta/placuszki owsiane . I staraj się jak najmniej smażyć lepiej gotuj,grilluj,paruj

Pozdro :)

Zmieniony przez - Ketchup123 w dniu 2011-06-29 20:03:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
dziękuje za rady , myślę ze teraz jest bardzo odpowiedni moment na wprowadzenie ich w życie .
A co suplementami? co z białkiem i cała tą resztą warto się na tym etapie już pakować?
(na razie zażywam magnez z witaminą B6) .
Jaki wpływ na prowadzenie zdrowego trybu życia ma alkohol? ( czy z 3 piw raz na tydzień mogą wyniknąć jakieś większe konsekwencje)?
No i czym zastąpić chipsy? ( bo siedząc przed telewizorem muszę coś chrupać :) mogą być orzeszki ziemne i marchewka?

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
przy Twoim stażu na razie nie musisz kupować żadnych suplementów (ew. witaminki bądź tran). Co do białka czy gainera to służą do uzupełnienia diety także jak masz braki to możesz śmiało kupić. Co do alkoholu zawsze mi mówili, że jak wypijesz 100ml wódki to jak tydzień treningu stracony nie wiem czy to prawda, ale w końcu wszystko jest dla ludzi
chipsy możesz zastąpić marchewką, migdałami, orzechami laskowymi bądź włoskimi, słonecznikiem, pestkami dyni itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
z suplementow jak bart, ograniczyłbym się do prozdrowotnych, a główny nacisk kładź na odzywianie
alkohol? raz na tydzien ok, ale Ty masz dopiero 16 lat... wiec o jakim alkoholu mowa??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
załóżmy że pytam na przyszłość :)
A co z frytkami? można jeść? i spaghetti?
i co z takim jedzeniem jak hamburger czy kebab (często kupuje sobie takie jedzenie jak dopadnie mnie głód jak jestem daleko od domu)

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
frytki, kebab, czy hamburger ogranicz do minimum (raz kiedyś) co do spaghetti to śmiało możesz z twarogiem albo kurczakiem, ale wybieraj lepszy makaron np. pełnoziarnisty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 959 Napisanych postów 2729 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 46484
Ale pamiętaj raz na kiedyś to nie raz w tyg :D tylko raz w miesiącu ewentualnie 2 :) a alkohol to 1 piwko w tyg nie powinno ci zaszkodzić ;p ale jak możesz to ogranicz do minimum ;] ja np wypije 3-4 piwka na 7 miesięcy i jest git :D . Z fast foodów lepiej zrezygnuj bo to świństwo ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
mam nadzieje że dam rade :D
a i co radzicie ? najpierw zrzucić tłuszcz z brzucha czy cały czas masować?

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
fat trzeba zrzucić

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja Low Carb.

Następny temat

dieta-ocena i pomoc

WHEY premium