SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zmęczenie po treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 394
Witam, mój starz na siłowni to rok treningów (dość nieregularnych). Od końcówki lutego zacząłem trenować regularnie. Moje pytanie brzmi, czy jeśli po dość solidnym treningu klatki piersiowej (4 cwiczenia po 4 serie, 8-10 powtórzeń) nie mogę zrobić 2-3 pompek, to dobrze? czy jednak powinienem trenować lżej?
Na następny dzień nie mam żadnych zakwasów, ani bóli w klatce. Dodam iż w poniedziałek robię te 4 ćwiczenia po 4 serie, a w piątek 4 serie zwykłych pompek (12 powtórzeń), 4 serie pompek z nogami na podwyższeniu, i 4 serie (po 6 powtórzeń) dipów na klatkę. WIęc, czy powinienem po DOBRYM treningu móc zrobić jakieś 10 pompek, czy jednak dobrze, iż mięśnie są tak zmęczone, że zrobię max 1 pompkę lub nawet wcale ? ćwiczenia jakie wykonuje w poniedziałek to: wyciskanie na płaskiej, wyciskanie na skosie dodatnim, wyciskanie hantli, i rozpiętki na maszynie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Raczejbez problemu te pompki powinieneś zrobić po treningu, watpię byś tak mięśnia zajechał.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
witaj, wyznacznik jaki sobie obrales nijak sie ma to tego, aby oznaczyc, czy wykonywana ilosc serii w treningu klaty jest optymalna, kieruj sie bardziej uczuciem, bolu miensiowego, wygladu sylwetki czy progresji obciazenia, jak wzystko bedzie na plus, to wtedy bedziesz wiedzial czy jest ok

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
To, że na drugi dzień nie odczuwasz mikrouszkodzeń na trenowanej partii nie oznacza, że trening był zły. Jak dobrze się odżywiasz i odpoczywasz nie musi tak być.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 394
Raczej chodziło mi o to, że nie odczuwam tego, wiec mozliwe iż trening nie jest zbyt cięki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Bicek00
Raczej chodziło mi o to, że nie odczuwam tego, wiec mozliwe iż trening nie jest zbyt cięki?


Wiesz to stwierdzenie "ciężki trening" jest dość subiektywne. Jest progres siłowy lub sylwetkowy w wyglądzie sylwetki?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 394
No własnie o ile w wygląd się poprawił, to o progresie nie mogę tego powiedzieć, Gdy wróciłem do treningów, to bez wiekszego problemu robiłem 4 serie po 10 powtórzeń ciężarem 48 kg, na następnym treningu (i kolejnym) miałem już problemy z tym ciężarem, i w ostatniej seri nie dałem rady nawet 8 powtórzeń, teraz robię ciężarem 44 kg, i daje rade te 10 powtórzeń, ale właśnie czuję, że to jest optymalny ciężar jak na teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 394
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 394
i właśnie trochę to słaby wynik, jak na 186 cm wzrostu i 78 kg, mówi sie że minimum tyle ile ważę powinienem wycisnąc, a tydzień temu 60 kg podniosłem 3 razy, a 70 juz nie mogłem, wiec trochę lipa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Bicek00
i właśnie trochę to słaby wynik, jak na 186 cm wzrostu i 78 kg, mówi sie że minimum tyle ile ważę powinienem wycisnąc, a tydzień temu 60 kg podniosłem 3 razy, a 70 juz nie mogłem, wiec trochę lipa


A jak wygląda dieta aktualnie może za mało jesz i nie ma mocy na treningu? Nie sugeruj się ile powinieneś wyciskać bo to sprawa indywidualna.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 394
No właśnie dieta trochę leży, jestem w internacie, i odpada wszelkiego rodzaju gotowanie, jem to co mi ugotują, ale sam kupuję sobie jakieś serki, kabanosy itp. no i zawsze przed treningiem (30 minut- godzina) jem obiad. Po treningu również staram się zjeść coś większego. Od tygodnia stosuję odżywkę białkową po treningu, wiec powinno być lepiej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót na siłownie = dobry plan ?

Następny temat

Trening kalenistyka,porada.

WHEY premium