SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zgubiłam siebie w sobie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2140

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum..sprowadza mnie tutuaj konkretna potrzeba..mianowicie potrzebuję rady (jak każdy przeważnie;) )
Ważę 93 kg przy wzroście 1,78 m..jestem generalnie załamana tym stanem rzeczy i chciałabym to zmienić..porobiłam badania- hormony kobiece, tarczyca..poszłam do dietetyka, który zaserwował mi dietę 1500 kcal..umiarkowany ruch..ale nie siłownia..raczej marsze spacery itp..nie jestem zadowolona z rezultatów, ponieważ po 2 tygodniach stosowania się do zaleceń schudłam tylko 0,5 kg co dla mnie jest dosyć opłakanym wynikiem...pytam więc Was- co mogłabym zrobić żeby pozbyć się swojej nadwagi (obstawiam spadek do 70kg conajmniej)
P.S Jestem studentką, z małą ilością czasu

dziękuję z góry za rady:)

Płeć: Kobieta

Wiek: 23

Waga: 93

Wzrost: 178 cm

Obwód klatki: 107 cm

Obwód ramienia: 37 cm

Obwód talii: 92 cm

Obwód uda: 66 cm

Obwód łydki: 38 cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 35,38%

Aktywność w ciągu dnia: szkoła- przeważnie do godziny 17

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: nauka, nauka, nauka, nauka godzinne marsze na uczelnię

Odżywianie: kiedyś jadałam 3 posiłki dziennie, zero białego chleba, ziemmniaków, słodyczy, rzadko- smażone mięso, przeważnie drób.
lubię-
warzywa prócz szczypiorku i ziemniaków;
mięso zjadane to pierś z kurczaka, indyka..nie jadam raczej wołowiny i wieprzowiny itp.;ryby rzadko; lubię bardzo produkty mleczne- jogurty sery białe (żółtego raczej unikam), serki itp.
Nie jadam dużych ilości jedzenia i nigdy nie jadałam


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak alergii

Stan zdrowia: badana tarczyca- usg i t3,t4-wszystko w normie
hormony kobiece- w normie, jednak zbyt niski poziom progesteronu powodował brak owulacji- od roku stosuję antykoncepcyjne pierścienie


Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, basen, aerobik
myślę,że 3 razy w tygodniu po godzinie- półtorej dałabym radę..wszystko wieczorami


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: błonnik z ananasem

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jeżeli będzie taka potrzeba to jak najbardziej

Stosowane wcześniej diety: obecnie od 2 tygodni dieta 1500 kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3054
Wrzuć ową dietkę od tego specjalisty z uwzględnieniem kalorii, b/t/w i opisz dokładnie jaką masz aktywność? Czym motywowany jest brak siłowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
Cześć ja również borykam sie z podobną wagą, dla porównania to jem więcej no i oczywiście ruch. Zapewne ktos kompetentny sie toba zajmie, ja osobiście polecam założenie dziennika z własnego (chociaz narazie krótkiego doswiadczenia)to baaardzo pomaga. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
dla chacego nic trudnego :)
moge wiedziec co studiujesz? :>
"nie ma nic za darmo"
musisz sobie wyznaczyc cele
nie zawsze mamy to co lubimy

w skrocie moja rada wez sie za siebie dieta dieta ale bez porzadnych treningow typowo redukcyjnych wiele nie zdzialasz(w sensie czasowym)
moge sie mylic ale lekarze zadko zalecaja silownie (glownie z powdu duzego wysilku fizycznego ktory koniec koncow niszczy zdorwie czy porzadnych areobow bo cisnienie i serce)
nie chca brac na siebie odpowiedizalnosci - chcialas chudnac on zorbil ze chudniesz (a ze tak a nie inaczej to juz druga sprawa)

ja bym Ci poradzil poczytac na temat treningow redukcyjnych sporo tego a przedewszystkim:basen, biegi, brzuszki i silownia powoli po malu

PS
szybko nie zbijesz wagi do upragnionych kilogramow i nawet dobrze bo chudniecie w babrdzo szybkim tempie jest tez niezdrowe

powodzenia z dorba dieta i treningiem mozna uzyskac wszystko :)
i wydaje mi sie ze kilka godzin(dolsownie) w ciagu tygodnia znajdzesz na sport :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43
studiuje..tutaj zonk- farmację..więc o żywieniu i suplementach trochę wiedzy mam..ale po prostu brakuje mi czasu żeby sama sobie wszystko poukładać..stąd dietetyk..brak ruchu jest włąśnie tym spowodowany..ale planuje coś z tym zrobić..z początku będzie ciężko no ale powoli powoli i będzie dobrze

dietetyk odradzał mi siłownię, ponieważ jest takiego zdania,że chudnąć przy umiarkowanym ruchu jest łatwiej pod względem utrzymania wagi a jeżeli zaczęłabym trenować to musiałabym robić to cały czas.. bo jak tylko bym przestała to wszsytko by wróciło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 112 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1316
Witam koleżankę po fachu :)
Zgadzam się z przedmówcą- dziennik posiłków bardzo ułatwia kontrolę nad ilością zjadanych kcal- może się okazać, że niewinne przegryzki dostarczają bardzo dużo nadprogramowych węglowodanów :) Dobrze też przygotowywać sobie posiłki w domu i zabierać na uczelnię: wiem z doświadczenia jak zgubne jest jedzenie "na mieście" (nawet jeżeli nie są to fast foody), a jeszcze gorsze jest rezygnowanie z posiłków w ciągu dnia :) U mnie dobrze się sprawdza ograniczenie węglowodanów (białe pieczywo, słodycze, biały ryż i ziemniaczki wyłącznie od święta), mięso jak najbardziej wskazane, ale nie smażone w panierce, tylko przygotowane z jak najmniejszą ilością tłuszczu, rybki (zwłaszcza te bogate w tłuszcze), dużo warzyw, owoce w umiarkowanych ilościach, no i chudy nabiał, czyli twaróg, różniste fermentowane produkty mleczne (nie słodkie jogurty). Poza tym 4-5 posiłków dziennie, dzienna ilość kalorii nie za niska (!), rezygnacja z węglowodanów wieczorem (nie rezygnacja z jedzenia po 18!!) no i ruch codziennie- najlepiej połączenie treningu siłowego z aerobami (przynajmniej na mnie taka kombinacja działa najlepiej) :) Początkowo to wszystko wydaje się trudne, ale szybko się przyzwyczajasz, dlatego że przy takiej diecie nie czujesz głodu, a trenując codziennie masz paradoksalnie więcej energii.
3mam kciuki za efekty! niech moc będzie z Tobą!! ;))
P.S. w jakim mieście studiujesz?

We're just a drop of water in an endless sea... Dust in the wind...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43
dzienniczek założony:)teraz obmyślam trening i siłownię..zobaczymy...będę relacjonować na gorąco;)

P.S Wrocław
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 472
Czemu tylko 3 razy w tygodniu aktywność fizyczna ?? Moim zdaniem nie powinnaś zakładać że będziesz chodzić tylko 3 razy bo jak masz czas i nie musisz zamulać na uczelni to nic nie stoi na przeszkodzie żeby być i 6 razy w tygodniu. Wszystko zależy od twojej motywacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43
na razie dieta i basen..3 kg mniej..3 tygodnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

za duzo wegli

Następny temat

witam i o rade pytam

WHEY premium