SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zerwany mięsień/włókna łydki,noga napuchła.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 176 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1153
witam tydz temu w środę kopnąłem z tzw. "pantery" i poczułem silny ból łydki,ledwo doszedłem do domu i odrazu do łóżka spać. rano wstałem i dosłowny paraliż nogi. łydka mi spuchła była 2 x większa niż powinna. pojechałem do chirurga. pomacał podotykał mowi ze złamana nie jest iże pozrywałem prawdopodobnie włókna mięśniowe łydki i może być tam krwiak.zalozyl szyne przepisal ketonal + altacet i dowidzenia. wrocilem do domu, w szynie przespałem jedna noc.3 dni nie moglem chodzic. po 3 dniach juz jakos mogłem stanąc na nogę chociaż bolała.była wtedy jeszcze napuchnięta. 2 dni pochodziłem ,opuchlizna zeszła,mięsien łydki stał się już luźny jak w drugiej sprawnej nodze,ale za to zaczął mnie mocno bolec gdy chce stanac na tą nogę i znów muszę chodzić z kulą. w dodatku łydka gdzieniegdzie zrobiła się jakas zółta jakbym miał siniaka.biore ketonal i smaruję mięsień maścią voltaren,trochę pomaga. mija już tydzien a ja chodzić nie mogę jak normalny człowiek. czy ten ból miesnia i zniknięcie opuchlizny to dobra oznaka ?czy mam się bac ze miesien juz sie nie odnowi ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3689
jak wygląda kopniecie z pantery? zerwanie włókien mięśniowych czyli nie wszystkich, prawdopodobnie naderwanie mięśnia w tym wypadku, nie forsuj nogi tkanka musi sie zrosnąć a to potrwa, najlepiej udaj sie na usg i do konkretnego ortopedy sportowego który obejrzy czy to aby na pewno to , ketonal bierz tylko przeciwbólowo, lekarz powinien dodatkowo przepisac jakies leki przeciw zapalne.
przy naderwaniach pojawiaja się krwiaki czyli krew sie rozlewa można powiedziec podskórnie i widac siniaki, to że jest żółte to znaczy ,że sie zagoił, ale nie wyleczył oczywiście;p
mięsien sie odnowi ale dopiero po zrośnięciu go rozciągaj i przez najbliższy czas bedzie słabszy , możliwe ze wróci do ponownej sprawności siłowej jak sie nim dobrze zaopiekujesz.
dodam, że jeżeli to poważne naderwanie , i zaczniesz mocno forsować mięsień to go zerwiesz a potem to tylko operacyjnie leczą:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 176 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1153
ciekawe kiedy wroce do pracy, bo chcialbym juz od poniedzialku. ale chyba to nie realne bo dalej nie moge chodzic :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3689
zależy czym sie zajmujesz, powinienes w szynie dac rade jakos sie poruszać
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców podczas stania.

Następny temat

Nie Wiadomo czy Lipomastia czy Ginekomastia

Wiecej