SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zawartość johimbiny w ekstrakcie ziołowym

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 478 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20004
Krótko: zawartość johimbiny w ekstrakcie ziołowym jest taka, jak napisano na opakowaniu.

Pewnie dla większości jest to oczywiste, ale może wytłumaczę, dlaczego miałem co do tego wątpliwości. Na opakowaniu mojej johimbiny można przeczytać:

Suplements Facts
Serving Size: 3 Capsules
Serving Per Container: 30
Amount Per Serving
Yohimbe Bark Extract (2% Yohimbine) 1200mg


Zacząłem wątpić, czy na pewno jest tam 2% johimbiny, bo to by oznaczało, że w porcji jest 24mg johimbiny! 8 mg na kapsułkę! W porównaniu do Yohimbine HCL 2,5mg z Kilo Sports lub PrimaForce, była by to znaczna ilość. Brałem raczej pod uwagę, że 2% dotyczy wszystkich alkaloidów.

Najpierw bez kombinowania zajrzałem do artykułu Grasika o johimbinie:
https://www.sfd.pl/JOHIMBINA__unikalny_reduktor_tkanki_tłuszczowej-t153102.html

Kora tego drzewa zawiera około 6 % alkaloidów, z czego 10-15 % stanowi johimbina.

Jak wiadomo, ekstrakty są standaryzowane na zawartość substancji czynnych, to by było dziwne gdyby ilość alkaloidów w ekstrakcie była mniejsza od ilości alkaloidów w korze johimby. Jeżeli kora ma 6% alkaloidów, to zawartość johimbiny w korze wynosi 0,6-0,9%. Nic więc nadzwyczajnego uzyskać wyciąg mający 2% johimbiny.

Sprawdziłem to więc, wszystko się zgadza:

If the supplement companies that you will search, write how much of the Yohimbe Bark Extract is Yohimbine (i.e. if it says in 500mg you get 1%, it means 5mg of Yohimbine, if it says in 800mg you get 1% it means 8mg of Yohimbine), at this time most of the products on the supplement market contain around 5-8mg. (www.bodybuilding.com)

Podobnie na innych stronach.

Tak więc, zamiast 90 kapsułek 2,5mg chlorowodorku johimbiny, lepiej kupić w tej samej cenie 90 kapsułek wyciągu ziołowego z johimby, zawierającego w jednej kapsułce 8mg johimbiny + sporą zawartość innych alkaloidów, które zapewne też mają wpływ na spalanie tłuszczu (choć tu potrzebne by było zdanie eksperta). Ilość johimbiny w spalaczach jest niewielka, dlatego sądzę że jest to jedyny pojedynczy składnik spalaczy, w który warto zainwestować. Ziołowa johimbina podobno powoduje większe skutki uboczne. Ja nie zauważyłem żadnych działań niepożądanych, osobiście przypuszczam, że są to przesadzone fantazje. Psychika robi swoje.

Pomogłem? - Kliknij: https://db.tt/QJPATJaZ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tanie suplementowanie ;)

Następny temat

Wspomożenie dietki suplementami - pomoc w skompletowaniu

WHEY premium