SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 6-7x w tygodniu - czy to ma sens?

Witam, aktualnie trenuje push pull legs I czy jest sens treniwac 6-7x tydzien chwilowo nic nie robie oprocz trenowania mam bardzo duzo czasu na regeneracje spac moge +10h podczas dnia duzo siedzenia malo wysilku. Staz 2 lata W 1 dzien robie push 2 legs 3 pull i od nowa Trenuje juz tak ponad miesiac i nie czuje zmeczenia itp Trening wyglada mniej wiecej tak Push: 3 cwiczenia na klatke 2 triceps 2 barki Legs: 3 na uda 2 lydki Pull: 3 plecy 2 biceps 1 bark tyl Kazde cwiczenie po 4 serie Zazwyczaj 8-15 powt. Brzuch co 2-3 dni okolo 30min Allahy, drazek i mata cwiczenia

axfeel2002 21 September 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Przykro mi, ale trening sześć razy w tygodniu prawie nigdy nie będzie dobrym pomysłem. A siedem razy, to już całkiem abstrakcja i absolutnie w żadnym przypadku nie polecam tak ćwiczyć. Przy sześciu treningach jeszcze można się zastanowić w przypadku osoby bardzo zaawansowanej, na mocnym wspomaganiu sterydowym, ale to też tylko przez pewien okres czasu. W dłuższej perspektywie i tak doprowadzi to do przetrenowania. 

Musisz pamiętać to, że mięśnie rosną podczas odpoczynku, a nie podczas ćwiczeń. Przy tylu dniach treningowych w tygodniu czasu na regenerację praktycznie nie ma. Przez pewien czas możesz czuć się dobrze, jednak centralny układ nerwowy obciążony jest tak mocno, że przetrenowanie przyjdzie prędzej czy później, w efekcie czego możliwe, że zaczniesz się cofać, zamiast robić progres.

Polecamy również: Przetrenowanie - objawy, rodzaje i postępowanie

Co ja bym proponował? Ćwiczyć siłowo standardowo 4 razy w tygodniu, a jeszcze ze dwa dni wolne możesz wykorzystać na inną aktywność, na przykład basen czy bieganie. Jeden dzień, chociaż musi zostać całkowicie wolny od treningów. Przykładowy, dobry plan na 4 dni w tygodniu znajdziesz w artykule poniżej.

Polecamy również: Plan treningowy dla początkujących - schemat góra, dół na 4 dni

https://www.ergo-log.com/notfullyrecovered.html

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 22 September 2023
1
Pytania które mogą Ciebie zainteresować