SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy na odchudzanie bez diety

Siemanko, mam 28 lat ważę 109 kg, 180 cm wzrostu, ostatnio steram się codziennie biegać na biezni około godziny dziennie na chwilę obecną przy prędkości 7,5 z nachyleniem na 5, systematycznie to zwiększam jak idę szybkim marszem do 10 na jakieś 2 3 minuty i potem wracam do normalnego tempa i po 10 minutach staram się tak znowu robic, spalam jakieś 500-600 kalorii, do tego staram się dokładać basen (staram się minimum 4-5 razy w tygodniu, 2 razy w tygodniu pobyt na saunie z basenem) na basenie staram.sie robić około 30-40 basenów moje pytanie brzmi jakie polecalibyście fajne ewentualnie suplementy, witaminy?, dodam, że nie mam żadnej diety pije dużo czystej wody unikam słodkiego i fast foodów, i oczywiście staram się jesc do godziny 18 a gdy juz czuje głód to zjem sobie jakiegoś owoca chciałbym sobie zrobić fajne ciało na chwilę obecną nie chodzę na siłownię mam w planach jak zrzucę jeszcze jakieś 5 kg aby to wszystko fajnie zacząć rzeźbić, bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Damm00 11 November 2021

Spalacz tłuszczu - REDOX ExtremeEkspert odpowiada

Witaj!

To bardzo fajnie, że się ruszasz i planujesz coś zrobić ze sobą, bo nadmiar kilogramów to nie tylko estetyka sylwetki, ale także konsekwencje zdrowotne. Należy jednak wiedzieć, że mimo wszystko aktywność fizyczna jest drugiego rzędu narzędziem, dzięki któremu możemy pozbywać się tkanki tłuszczowej. 

Niestety nawet najlepszy i najcięższy trening nie przynosi zadowalających rezultatów, jeśli nie pojawią się niezbędne zmiany w sposobie odżywiania. To dieta jest najbardziej skutecznym i najlepszym narzędziem pozwalającym na pozbywanie się nadwagi. 

Oczywiście nie musi być ona niezwykle rygorystyczna. Ważne jednak, by uwzględniała deficyt energetyczny, który to zmusi organizm do pobierania energii ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej oraz znacznie wyższą ilość białka, które wpływa korzystnie na zdrowie i metabolizm. 

Niżej wklejam Ci trzy artykuły, które pomogą zrozumieć Ci mechanizmy pomocne w odchudzaniu, ale także te, które je utrudniają. 

Jeśli chodzi o odżywki i suplementy, to taką bazą dla Ciebie powinny być: 

Polecamy również: Dlaczego tak szybko tyjemy? Dlaczego odchudzanie nie przynosi efektów?

Polecamy również: Dlaczego tak trudno zgubić wage i spalić tłuszcz?

 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Polecamy również: Jak maksymalizować utratę tłuszczu?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 11 November 2021
0