SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy na masę - co warto stosować w okresie masowym?

Witam. Mam pytanie dotyczące zrealizowania zamówienia . Czy mogę prosić o pomoc w zakresie zakupu odpowiednich suplementów na masę. Chodzi mi o jakie suple oraz amino itp. I także czy jakieś osłonki na wątrobę przy barniu tyle tab. Oraz bialka?

Pepa600 19 September 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Nie wiem, skąd pojawił Ci się mit, że spożywanie białka i suplementów wpływa negatywnie na wątrobę. Prawdopodobnie ten mit wiąże się z tym, że wielu kulturystów bierze korzystne dla zdrowia białko i niebezpieczne dla zdrowia sterydy, a osoby postronne, które nie wiedzą o stosowaniu sterydów, kojarzą ten problem z białkiem. 

Suplementy i odżywki takie jak: białko, kreatyna, beta-alanina, witamina D3 i elektrolity, które są podstawą suplementacji na masę, nie tylko Ci nie zaszkodzą, ale również poprawią Twój stan zdrowia, jeśli będziesz stosował je w porcjach nie wyższych, niż sugeruje to producent. 

O zaleceniach dotyczących stosowania białka, przeczytasz tutaj: 

Polecamy również: Białko - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

O kreatynie i beta-alaninie przeczytasz niżej. 

Polecamy również: Kreatyna - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Polecamy również: Beta-alanina - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Moja sugestia wygląda następująco...

Jednak porcja białka do śniadania, a druga zaraz po treningu, 5 g kreatyny rano lub po treningu, beta-alanina w dwóch porcjach dziennych po 3 g, a elektrolitami uzupełnij wodę, którą pijesz podczas treningu. 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 20 September 2022
0