SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej rower czy siła

Witam mam 35 lat 185 cm wzrostu i obecnie 84 kg wagi Jestem na redukcji od trzech miesięcy zszedłem z wagi 98 kg regularna jazda rowerem w strefie tlenowej krótkie aeroby na wyższym pulsie stosuje zdrową dietę trzymam się wyznaczonych kalorii łącznie z białkiem Węglami oraz tłuszczami biceps przy wadze 98kg wynosił 38cm obecnie 35cm przy napięciu. klatka piersiowa znacząco maleje Mam w planie poprawić sylwetkę i moje pytanie brzmi czy powinienem jeździć dalej rowerem i gubić tkankę tłuszczową czy zacząć umiarkowane treningi siłowe z hantlami będąc dalej na redukcji szacuje że docelowa waga redukcyjna zakończy się przy 75kg następnie chce uzyskać więcej masy mięśniowej znajomi zauważają że znacząco schudłem ręce są sporo mniejsze ale na brzuchu wciąż jestem sporo zalany tłuszczem co robić? Proszę o pomoc osoby doświadczone w tym temacie

Początkujący 02 October 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Dodanie treningu siłowego do aerobów na redukcji będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Co prawda na ujemnym bilansie kalorycznym nie rozbudujesz masy mięśniowej, ale z pewnością poprawisz jakość sylwetki. Trening siłowy jest rodzajem treningu interwałowego, który będzie bardzo dobrym bodźcem dla organizmu do pozbycia się opornej tkanki tłuszczowej.

Kwestię jak trenować na początku swojej przygody z ciężarami w bardzo prosty sposób opisał Tomasz Maciołek w swoim artykule na temat intensywności treningu redukcyjnego. 

Polecamy również: Trening redukcyjny - intensywność

Oporna tkanka tłuszczowej

Napisałeś, że najwięcej tłuszczu zostało Ci w okolicach brzucha. Każdy organizm jest inny i jedni pierwsze efekty redukcji zauważą w okolicach ramion czy nóg, a innym w pierwszej kolejności zacznie się odsłaniać sześciopak. Na genetykę nie mamy żadnego wpływu, ale jest kilka opcji, które mogą pomóc w pozbyciu się tkanki tłuszczowej z okolic pasa. Na pytanie, co w takim wypadku robić odpowiada Kinga Żuralska. 

Polecamy również: Dlaczego tak ciężko zgubić tłuszcz z brzucha?

Wspomaganie redukcji

Jeśli jesteś dłuższy czas na redukcji, a efekty są coraz mniej zauważalne, można do suplementacji dodać spalacz tłuszczu. Jest to świetne narzędzie do walki z opornym tłuszczem, a dzięki dodatkowi kofeiny dostarczy Ci energii do działania! Co szczególnie może być przydatne, gdy jesteśmy na ujemnym bilansie kalorycznym. 

Na rynku jest spory wybór tego typu suplementów, więc na pewno znajdziesz odpowiedni produkt dla siebie. 

Jeśli nie będziesz wiedział, na który się zdecydować, to mogę podpowiedzieć, że moim ulubionym spalaczem, najczęściej też stosowanym przez moich podopiecznych, jest Redox Hardcore!

Powodzenia! 

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 03 October 2021
0