SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja / budowa tkanki mięśniowej / suplementacja

witam mam 14 lat mianowicie aktualnie przechodzę redukcję tkanki tłuszczowej ważyłem 108kg co aktualnie dla mnie jest abstrakcyjne waga sama spadła do 105kg no i stabilnie się utrzymywało postanowiłem wziąć sie za siebie aktualna waga 87kg celuje do 75 i zamierzam zacząć budowę tkanki mięśniowej no i zastanawia mnie po pierwsze czy w tym wieku mógłbym zażywać bialko pod postacią suplementu (oczywiście wszystko rozważnie z głową) aktualny wzrost 173cm i jak wczensiej wspomnialem przy wadze 75 kg a po drugie gdy zaleca się zazywac x ilość bialka na kg masy ciała to czy wlicza się w to tluszcz

betoniarz44xcc 20 October 2022

Spalacz tłuszczu - REDOX ExtremeEkspert odpowiada

Cześć!

Odżywka białkowa jest dodatkiem dietetycznym. Jest to nic innego jak białko serwatkowe (zazwyczaj), które otrzymujemy z mleka. Nie ma tutaj więc żadnych składników, które mogą zaszkodzić osobie w Twoim wieku. 

Odżywka białkowa jest bardzo dobrym i wygodnym dodatkiem w codziennej diecie. Wystarczy dodać odrobinę wody i możemy w prosty sposób dostarczyć dobrej jakości protein, które na dodatek są smaczne. 

Polecamy również: Odżywki białkowe ranking - najlepsza odżywka białkowa

Oczywiście taki produkt powinieneś stosować zgodnie z dietą. Oznacza to, że jak masz wyliczone zapotrzebowanie na białko, to taka odżywka powinna mieścić się w granicach Twoich wyliczeń. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby stosować odżywkę w ramach uzupełnienia diety. 

Patrząc na to, co spożywa i zażywa młodzież w Twoim wieku, to taka odżywka ma wręcz działanie prozdrowotne. 

Kiedy najlepiej stosować białko?

Odżywka białkowa jest bardzo dobrym dodatkiem w okresie po treningowym. Jest to moment, w którym organizm bardzo chętnie skorzysta z białka WPC. Wysoka zawartość leucyny, jak i obecność pozostałych aminokwasów z grupy EAA będzie tutaj stać na straży antykatabolicznej, ale i będzie wspomagać proces regeneracji i syntezy nowych protein. Pisząc wprost, białko serwatkowe po treningu jest dobrą opcją na poprawę naszych wyników treningowych. 

Bez problemu możesz je stosować, jeżeli taka potrzeba istnieje w Twojej diecie.

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 22 October 2022
0