SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przedtreningówka Pump shock i kreatyna, czy można łączyć?

Czy można wziąść na raz kreatyne i pump shock allnutrition?

FilipPlayer126 29 September 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie aby połączy oba te suplementy. Co prawda niektórzy uważają, że kreatyna zyskuje nieco większą przewagę jeśli stosujemy ją po treningu, ale ta różnica naprawdę jest na poziomie, który można uznać za mało istotny.

Najlepsze połączenia suplementów

Jednak jest jeszcze jeden suplement, który znacząco może wpłynąć na poprawę efektów. Mam tutaj na myśli beta-alaninę, która oprócz wymienionych przez Ciebie suplementów również jest składnikiem większości stacków przedtreningowych jak i potreningowych oraz stacków kreatynowych. 

Jak działają omawiane suplementy?

Nie będę rozpisywała się o kreatynie, bo z pewnością wiesz jak działa. Natomiast, cytrulina wpływa na produkcję tlenku azotu, dzięki temu delikatnie obniża się ciśnienie, rozszerzają się naczynia krwionośne, a to sprzyja lepszemu przepływowi krwi do naszych mięśni. W efekcie uzyskujemy efekt tzw. pompy mięśniowej, która pośrednio wpływa na wzrost mięśni. Jeśli chodzi o beta-alaninę, to dzięki niej możemy trenować ciężej i skracać czas potrzebny na regenerację, a dzieje się to dlatego, gdyż sprzyja ona usuwaniu kwasu mlekowego z mięśni, który to zazwyczaj zmusza nas do zakończenia serii/wysiłku. 

Wiadomo, że efekty osiągamy próbując progresować i przekraczać kolejne granice, a właśnie w tym może pomóc beta-alanina. 

Zachęcam także do lektury poniższego artykułu. 

Polecamy również: Co do kreatyny…? Beta alanina!

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 30 September 2020
1

Dzięki

FilipPlayer126 30 September 2020