SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z apetytem po posiłku

Jem odpowiednie ilości tłuszczu, co najmniej 25% do 35%. Mniej węglowodanów , aby czuć tą sytość i duże ilości białka, co najmniej 1.9g/kg mc. Jestem aktualnie po dużym posiłku, zjadłam łososia, ryż brązowy fasolkę szparagową i paprykę czerwoną, jednak wciaz chce mi się jeść. Co mogę w tym wypadku zrobić?

Karolinqa 04 February 2023
Ekspert odpowiada

Cześć.

Bardzo często problemy z nadmiernym apetytem i brakiem uczucia sytości, wynikają z wcześniej prowadzonych diet głodowych. Jednak nie musi to być ta przyczyna, bo sam apetyt jest jednym z najważniejszych instynktów człowieka, który gwarantuje mu przetrwanie. U zdrowej osoby nie da się go "wyłączyć", gdyż apetyt jest właśnie oznaką zdrowia. 

Niestety sytuacja ta z racji tego, że w obecnych czasach każdy ma nieograniczony dostęp do jedzenia, działa na naszą niekorzyść. Prawda jest też taka, że jeśli marzy nam się utrzymanie szczupłej i zdrowej sylwetki, to niestety trzeba sobie wybić z głowy najadanie się do syta. Jesteśmy ludźmi i możemy kierować swoimi zachowaniami i panować nad swoimi zachciankami. Sylwetka wymaga poświęceń, a jak widać po naszym społeczeństwie, tylko niewielu się to udaje. 

Z tego, co widzę, to jesz całkiem spore posiłki i zapewne mają też niemałą objętość. Dlatego, jedyna rada, jaką teraz mogę Ci polecić, to zrozumienie sytuacji i nieuleganie pokusom. Jedzenie musisz traktować jako narzędzie, a nie cel życia. 

Czasami problemem z apetytem związany jest też z nadmiarem wolnego czasu. Jeśli do tego dołożymy dobrze zaopatrzoną lodówkę lub szafki w kuchni, to naprawdę mamy problem. 

Zerknij też w poniższy artykuł.

Polecamy również: Dlaczego ciągle jestem głodna? Zapotrzebowanie kaloryczne a głód 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 04 February 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować