SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki na siłowni - jakie witaminy i białko wybrać?

Potrzebuje jakiś witamin białka izolatu dla osoby początkującej co będzie dobre na poczętek drogi z siłownia

Orka 07 June 2023
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Zabrakło nam informacji takich jak Twoje parametry, a przede wszystkim jaki masz cel. Jest to bardzo ważne, bo niektórzy zaczynają po to, aby schudnąć, a inni są szczupli i ich głównym celem już na wstępie jest zwiększenie masy mięśniowej. 

To w którym kierunku będą przebiegały zmiany wagi, uzależnione jest od ilości kalorii w diecie. Dieta z ujemnym bilansem energetycznym spowoduje obniżenie wagi, a dieta z dodatnim bilansem energetycznym zawsze zwiększa wagę. W jednym i drugim przypadku możemy trenować tak samo, więc jak się domyślasz, Twój cel będzie realizowany zgodnie z planem, jeśli odpowiednio dobierzesz poziom spożywanych kalorii. Niemniej jednak w obu przypadkach wpływ na efekty będzie miało zwiększenie poziomu białka w diecie. 

Wśród białek faktycznie najlepszy jest izolat i możesz go wybrać sugerując się tym rankingiem: 

Polecamy również: Ranking izolatów białkowych - najlepszy izolat białka serwatkowego WPI

Jednak niewiele gorszym wyborem dla początkującego będzie bardziej ekonomiczny koncentrat. Tutaj też przenoszę Cię do rankingu:

Polecamy również: Najlepszy koncentrat białka serwatkowego - jakie WPC wybrać?

Jeśli Twój sposób odżywiania nie dostarcza zbyt wielu witamin i minerałów, tzn. w Twojej diecie nie ma sporej ilości owoców i warzyw, to warto rozważyć klasyczny zestaw witamin i minerałów. 

Na początek odpowiedni będzie VITAMINALL --- > https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_VitaminALL_Vitamins___Minerals-opis34137.html

Natomiast jeśli chcesz trenować na najwyższych obrotach, to możesz też wypróbować przedtreningówkę, np. taką w shotach: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Red_Shock_Shot-opis35337.html

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19927027/ 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 08 June 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować