SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy

Witam mam pytanie czy taki plan treningowy jest odpowiedni czy powoduje wzrost wszystkich parti mięśniowych i czy nie ma on za dużo seri i ćwiczeń a wygląda on następująco Trening 1 Martwy ciąg 5 seri Wykroki 3 serie Uginanie łydek że sztangą 3serie Podciąganie na drążku 5 seri Wyciskanie na klatę dodatnio 5 seri Uginanie na boki na barki 3 serie Uginanie ramion na biceps chwyt motylkowy 4 serie Wyciskanie francuskie 4 serie Deska z obciążeniem 40s 2 seriw Rolowanie kułkiem na brzuch 3 serie Trening 2 Uginanie nóg siedząc 5 seri Uginanie nóg leżąc 4 serie Uginanie łydek że sztangą 3 serie Wyciskanie chantli na klatę 5 seri Wyciskanie OHP 4 serie Dipy na poręczach 4 serie Uginanie ramion gryfem łamanym na biceps 4 serie Deska 3 serie Rolowanie kułkiem na brzuch 2 serie Trening wykonuje co 2 dni i co trening zmieniam typ treningu z góry dzięki za pomoc

Anonimowykulturysta 03 February 2023
Ekspert odpowiada

Cześć. 

Na cały proces wzrostu mięśni, siły i ogólnie całego naszego progresu wpływa tak naprawdę nie tylko dobry trening (co jest podstawą), ale też odpowiednie odżywianie, regeneracja oraz suplementacja. Nie napisałeś nam wiele o sobie jaki jest Twój poziom zaawansowania, ale po wpisie mogę domyślić się, że jesteś początkujący. 

W takim wypadku na samym początku jak najbardziej trening FBW będzie odpowiedni, a po jakimś dłuższym okresie możesz zmienić na push/pull/legs. 

Polecamy również: Jak ułożyć trening push-pull-legs? Gotowy trening PPL


Nie wiem, co też miałeś na myśli, pisząc, że zmieniasz co tydzień typ treningu, ogólnie jak masz plan treningowy, to trzymaj się go sztywno, tylko co tydzień staraj się dokładać obciążenia, by progresować i dawać odpowiedni bodziec do wzrostu mięśniom. 

A tymczasem proponuje Ci plan FBW, który rozdziel na 3 zestawy, czyli 3 różne treningi.

FBW polega na tym, że na każdym treningu trenujesz każdą partię. Zaplanujpo 1-2 ćwiczenia na duże partie typu nogi czy plecy i po jednym ćwiczeniu na mniejsze partie, bazuj na ćwiczeniach wielostawowych, serii po 4 każdego ćwiczenia. Zakres powtórzeń od 8-10 na duże partie i 12-15 na biceps czy triceps.

Nogi możesz rozdzielić w ten sposób, że w jednym zestawie będziesz robił czworogłowe uda, czyli np. przysiady i wykroki, a w drugim zestawie dwugłowe uda, czyli jakaś wersja uginania i do tego martwy ciąg na prostych nogach. 

Koniecznie zadbaj o odpowiednie odżywianie, a przynajmniej o odpowiednią ilość białka w diecie. 

Pozdrawiam Mariusz. 

Mariusz Żaba IFBB PRO 04 February 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować