SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy pytanie

Cześć. Po ile ćwiczeń, serii i powtórzeń na daną partię robić trenując Push-Pull? Czy przykładowo push: klatka 2 ćwiczenia po 4/5 serii w niej 6/8 powtórzeń barki 2 ćwiczenia 4/5x6/8 triceps 2 3/4x8/10 jest git?

Banss 14 June 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Żeby powiedzieć, ile serii powinieneś robić na daną partię na danym treningu, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, ile razy w tygodniu będziesz ćwiczył i ile razy w tygodniu trenowana będzie dana partia.

Inaczej rozkład będzie wyglądał przy treningu 4 x w tygodniu systemem push/pull/push/pull, a inaczej przy 3 x w tygodniu systemem push /pull/ legs. Przyjąć musisz pewną objętość dla danej partii, będącą objętością liczoną w skali tygodnia. Objętość tą podzielisz potem na ilość treningów danej partii w tygodniu. Ile tych serii powinno być? Na duże partie jak nogi, plecy czy klatka 12-16, na średnie barki 9-12, a na małe biceps I triceps 6-9. Więc dla przykładu - jeśli klatka wypadać będzie 2 x w tygodniu, na jednym treningu powinieneś zrobić na nią 6-8 serii, w 2-3 ćwiczeniach.

Co z powtórzeniami?

Tu sprawa jest prosta - w najcięższych, wielostawowych ćwiczeniach stosujesz niskie zakresy, od 6 do 10 powtórzeń. W ćwiczeniach lżejszych bardziej izolowanych, tych powtórzeń powinieneś robić więcej - od 10 do nawet 15.

Polecam też zapoznać się z naszymi artykułami o treningach push/pull. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie.

Polecamy również: Zmień trening - zaszokuj mięśnie!

Polecamy również: Jak ułożyć trening push-pull-legs? Gotowy trening PPL

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 15 June 2021
1